Dreamfall

Allikas: Vikipeedia

Dreamfall on seiklusmäng, mis on välja lastud Windows ja Xbox platvormidele 17. aprillil 2006. See on järg Funcom'i poolt välja lastud mängule The Longest Journey.

Dreamfalli sündmustik toimub 10 aastat pärast esimese osa The Longest Journey sündmusi.

1. märtsil 2007 teatas Funcom Dreamfalli järjest.

Sisu[muuda | muuda lähteteksti]

On aasta 2219. Mängu peategelane Zoë Castillo elab Marokos, Casablancas. Ta on õpilane, kes jättis pooleli ülikooli, et võtta aeg maha ja enda tulevikuplaanides selgusele jõuda. Äsja läks lahku oma poisssõbrast Rezast. Peagi ta taipab, et pärast seda kui ta ülikoolist lahkus, on ta elu nii igavaks läinud. Tema päevad mööduvad kodus, voodis lebades ja seebioopereid vaadates. Ühel päeval juhtub aga midagi väga imelikku. Televiisorist uudiseid vaadates, järsku katkeb programm ja ekraanile tekib õudusfilmi meenutav klipp, kus üks väike tüdruk nimega Faith ütleb Zoë nime ja räägib: "Otsi April, päästa April". Zoë aga ei pööra sellele erilist tähelepanu, sest ta arvab, et see oli lihtsalt mingi tehniline viga. Peagi, kui tema endine poisssõber teadmatult kaob ja vahelesegamine aina tihedamalt toimub, korrates koguaeg sedasama lauset, siis Zoë mõistab, et see ei olnud lihtsalt juhus, kui tüdruk tema nime ütles. Selle video taga peitub midagi süngemat, kui ta algul arvatagi oskas.

Tegelased[muuda | muuda lähteteksti]

  • Zoë Castillo on mängu peategelane. Ta elab koos oma isaga Casablancas. Zoë ema suri, kui Zoë oli viie aastane. Hiljuti jättis ülikooli pooleli. Mängu põhiteema algab siis, kui tema endine poisssõber - Reza palub temalt ühte teenet.
  • April Ryan oli esimese osa The Longest Journey peategelane. On pööranud selja oma endisele maailmale Stark'ile. Praegu elab teises maailmas - Arcadias.
  • Kian Alvane on Azadi sõdur ja osav mõõgavend, kes elab püha linnas Sadir'is. Ta on Apostel.
  • Reza Temiz on Zoë endine poisssõber, kuid praegu on nad lihtsalt sõbrad. Ta on ajakirjanik, keda tuntakse paremini varjunimega "Jericho".
  • Olivia DeMarco on Zoë parim sõbranna. Ta on väikese tehnikapoe omanik. Ta on ekspert selle aja tehnoloogias.
  • Damien Cavanaugh töötab Jaapani meelelahutusfirmale WATIcorp. Algselt oli ta seotud WATIcorp'i ülisalajase projektiga "Project Alchera".
  • Benrime Salmin on "The Journeyman Inn" kõrtsi omanik. Kõrts asub Arcadia maailmas, Mercuria linnas.
  • Brian Westhouse on rändur ja õpetlane, kes elab Arcadias. Mäng algab sellega, kui ta Tiibeti mungakloostri rituaali käigus saadetakse teise maailma.
  • Crow on Arcadias elav rääkiv lind, kes ei ole tegelikult vares, kuigi välimuselt näeb ta välja just selline. Esimeses osas The Longest Journey oli ta April'i abiline. Dreamfall'is on ta ka algselt April'i abiline, kuid hiljem otsustab Zoë'le appi minna.