Mine sisu juurde

Dino Bardot

Allikas: Vikipeedia
Dino Bardot (2018)

Donald 'Dino' Bardot Barr (sündinud 8. mai 1971[1]) on šoti muusik.

Alates 2017. aastast on ta ansambli Franz Ferdinand kitarrist. Ta on teinud kaasa ka ansamblites V-Twin, Stinky Munchkins ja 1990s.

Aastal 2002 tuli bändil V-Twin välja esimene album "The Blues Is A Minefield", kus Bardot mängis kitarri. Bändis oli ka trummar Michael McGaughrin, kes hiljem mängis koos temaga bändis 1990s.

Ansambel Stinky Munchkins on välja andnud singli "Release The Lions", mille A-poolel on nimilugu ja B-poolel "Bad Timing". YouTube'is on kaks muusikavideot: "Release The Lions" ja "No 2 Everything".

Bardot liitus bändiga 1990s aastal 2007, kui eelmine basskitarrist lahkus bändist paar päeva enne nende maailmaturneed. 2009. aastal tuli neil välja teine album "Kicks", kus laulis ja mängis bassi Dino. Albumile kirjutas ta lood "Local Science" ja "Sparks". Koos bändiga kirjutas ta lood "I Don't Even Know What That Is", "59" ja "Balthazar". Dino laulis enamasti tausta, kuid laulus "Local Science" on tal põhilaulja roll, pluss veel enamus laulust "I Don't Even Know What That Is". Muusikavideo on laulul "59".

2017. aastal kuulutati välja bändi Franz Ferdinand uus koosseis, kus pärast Nick McCarthy lahkumist on kitarrist Dino Bardot ning klahvpillimängija ja ka kitarrist Julian Corrie. Uue koosseisuga on välja antud kolm muusikavideot: "Always Ascending", "Feel The Love Go" ja ''Glimpse Of Love (Version)''. Ansambli viies album ilmus 2018. aasta veebruaris. Bänd esines 2018. aastal Õllesummeril.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. "Dino Bardot". fandom.wikia.com/. Vaadatud 11.12.2018.