David Tennant

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
David Tennant
2009 07 31 David Tennant smile 09.jpg
Sünninimi David John McDonald
Sünniaeg 18. aprill 1971 (51-aastane)
Sünnikoht Bathgate, West Lothian, Šotimaa
Amet filminäitleja, teatrinäitleja
Tegev 1987 – tänapäevani
Elukaaslane Georgia Moffett
Vanemad Alexander McDonald, Helen McDonald

David Tennant (sünninimi David John McDonald, sündinud 18. aprillil 1971) on Šoti näitleja. Peale teatritöö on ta enamjaolt tuntud kui kümnes doktor Briti teleseriaalis "Doctor Who", kus ta oli peaosas aastatel 2005–2010. David on mänginud ka teatris "Hamleti" lavastuses, millega kogus ta suure populaarsuse aastal 2009. Aastal 2005 mängis ta filmis "Harry Potter ja tulepeeker" Barty Crouch juuniori.

Haridus ja elukäik[muuda | muuda lähteteksti]

Tennant sündis Bathgate'is. Ta kasvas üles koos oma venna Blairi ja õe Kareniga, ta isa Alexander oli kohaliku kiriku õpetaja. Kui ta oli kolmeaastane, ütles ta oma vanematele, et ta tahab saada näitlejaks, kuna ta oli suur "Doctor Who" austaja, ent vanemad proovisid teda suunata mõnele tavapärasemale töökohale. Aastaid vaatas ta ära pea iga "Doctor Who" osa ning ta on rääkinud Tom Bakeriga, kes oli Tennanti esimene doktor. Tema talenti pani esimesena tähele Šoti näitlejanna Edith MacArthur, kes rääkis ka Tennanti vanematele, et tal on potentsiaali saada heaks näitlejaks. Oma perekonnanime muutis Tennant Pet Shop Boysi laulja Neil Tennanti järgi.

"Doctor Who" (2005–2007, 2013)[muuda | muuda lähteteksti]

Tennant võttis doktori rolli üle Christopher Ecclestonilt, kes mängis üheksandat doktorit. Üheksas doktor regenereerus kümnendaks esimese hooaja viimases osas "The Parting of the Ways". Tennantiga alustati "Doctor Who" 2. hooaja filmimist 2005. aasta juulis. Enne seda ilmus ta ka 7 minuti pikkuses miniosas "Children In Need"; tema esimene täispikk sarjaosa oli 2005. aasta jõulu eriväljaanne "The Christmas Invasion".

Isiklik elu[muuda | muuda lähteteksti]

30. detsembril 2011 abiellus Tennant näitlejanna Georgia Moffettiga, kellega ta on näidelnud sarja "Doctor Who" osas "The Doctor's Daughter", kus Moffett mängis doktori tehislikult loodud tütart Jennyt (Georgia on Peter Moffetti, kes sarjas mängis viiendat doktorit Peter Davisoni, tütar). Paaril on 3 last, üks Moffetti varasemast kooselust.

Tennant käib regulaarselt kirikus.

Aastatel 2005–2007 oli Tennantil suhe näitlejanna Sophia Mylesiga, kellega ta on koos näidelnud nii krimifilmis "Foyle'i sõda" kui ka "Doctor Who" osas "The Girl In The Fireplace".