David Tennant

Allikas: Vikipeedia
David Tennant
2009 07 31 David Tennant smile 09.jpg
"David Tennant Comic Connil aastal 2009"
Sünninimi David John McDonald
Sünniaeg 18. aprill 1971 (46-aastane)
Sünnikoht Bathgate, West Lothian, Šotimaa
Amet filminäitleja, teatrinäitleja
Tegev 1987 - tänapäevani
Elukaaslane Georgia Moffett
Vanemad Alexander McDonald , Helen McDonald

David Tennant (sünninimi David John McDonald, sündinud 18. aprillil 1971) on Šoti näitleja. Peale teatritöö on ta enamjaolt tuntud kui kümnes doktor Briti teleseriaalis "Doctor Who", kus ta oli peaosas aastatel 2005-2010. David on mänginud ka teatrietenduses Hamlet, millega kogus ta suure populaarsuse aastal 2009. Aastal 2005 mängis ta filmis "Harry Potter ja tulepeeker" Barty Crouch Juuniorit.

Haridus ja elukäik[muuda | muuda lähteteksti]

Tennant sündis Bathgate'is. Ta kasvas üles koos oma venna Blairi ja õe Kareniga, ta isa Alexander oli kohaliku kiriku õpetaja. Kui ta oli kolme aastane, ütles ta oma vanematele, et ta tahab saada näitlejaks, kuna ta oli suur Doctor Who austaja, ent vanemad proovisid teda suunata mõnele tavapärasemale töökohale. Aastaid vaatas ta ära pea iga Doctor Who episoodi ning ta on rääkinud Tom Bakeriga, kes oli Tennanti "Esimene Doctor". Tema talenti pani esimesena tähele Šoti näitlejanna Edith MacArthur, kes rääkis ka Tennanti vanematele, et tal on potentsiaali saada heaks näitlejaks. Oma perekonnanime muutis Tennant Pet Shop Boys'i laulja Neil Tennanti järgi.

Doctor Who (2005-2007, 2013)[muuda | muuda lähteteksti]

Tennant võttis Doctori rolli üle Christopher Ecclestonilt, kes mängis Üheksandat Doctorit. 9. Doctor regenereerus Kümnendaks Doctoriks esimese hooaja viimases episoodis "The Parting of the Ways". Tennantiga alustati Doctor Who 2. hooaja filmimist 2005. aasta juulis. Enne seda ilmus ta ka 7 minuti pikkuses mini-episoodis, "Children In Need"; tema esimene täispikk episood oli 2005. aasta jõulu-eri, "The Christmas Invasion".

Isiklik elu[muuda | muuda lähteteksti]

30. detsembril 2011 abiellus Tennant näitlejanna Georgia Moffet'iga, kellega ta on näidelnud Doctor Who episoodis "The Doctor's Daughter", kus Moffett mängis Doctori tehislikult loodud tütart, "Jenny't" (Moffett on Peter Davisoni tütar, kes mängis Viiendat Doctorit). Paaril on 3 last, üks Moffetti varasemast kooselust. Tennant käib regulaarselt kirikus. Aastatel 2005-2007 oli Tennantil suhe näitlejanna Sophia Myles'iga, kellega ta on koos näidelnud nii filmis Foyle's War kui ka Doctor Who episoodis "The Girl In The Fireplace".