Dave Lepard

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Dave Lepard (sündinud David Roberto Hellman; 28. mai 198020. jaanuar 2006 Uppsala, Rootsi) oli Rootsi glam metal'i bändi Crashdïet laulja ja kitarrist.

Elukäik[muuda | muuda lähteteksti]

1990. aastate keskel oli ta laulja vana kooli death metal'i bändis Warpath. 2000. aastal lõi ta bändi Crashdïet, ent 2002. aastal bänd läks lahku ja jätkas uue koosseisuga. Nende muusika oli 1980. aastate glam metal'i bändide stiilis, nagu Mötley Crüe ja Twisted Sister, ning bänd sai kiiresti kuulsaks, eriti Rootsis.

Crashdïet ilmutas debüütalbumi "Rest in Sleaze", millest sai Rootsis suur hitt[viide?], ning singlina ilmusid laulud "Riot in Everyone", "Breakin' the Chainz", "Knokk 'Em Down" ja "It's A Miracle".

Surm[muuda | muuda lähteteksti]

26. jaanuaril 2006 tegi 25-aastane Dave Lepard enesetapu. See juhtus ta enda korteris depressioonihoo käigus. Tema kolm bändikaaslast korraldasi veebruaris tema austuseks mälestuskontserdi. Nad otsustasid endiselt kokku jääda ja 2007. aasta oktoobris teatasid nad pärast läbirääkimisi Lepardi perekonnaga, et jätkavad endiselt Crashdïet' nime all. Uueks lauljaks sai H. Olliver Twisted.