Dave Lepard

Allikas: Vikipeedia

Dave Lepard (sündinud David Roberto Hellman, 28. mai 198020. jaanuar 2006 Uppsala, Rootsi) oli Rootsi Glam metal bändi Crashdïet laulja ja kitarrist.

Elukäik[muuda | muuda lähteteksti]

1990. aastate keskel oli ta laulja vanakooli Death metal bändis Warpath. 2000. aastal lõi ta bändi Crashdïet, ent 2002. aastal bänd läks lahku ja jätkas uue koosseisuga. Nende muusika oli 80-glam metal bändide stiilis, nagu Mötley Crüe ja Twisted Sister, ning bänd sai kiiresti kuulsaks, eriti Rootsis.

Crashdïet ilmutas debüütalbumi Rest in Sleaze, mis oli Rootsis suur hitt, ning singlina ilmusid laulud "Riot in Everyone", "Breakin' the Chainz", "Knokk 'Em Down" ja "It's A Miracle".

Surm[muuda | muuda lähteteksti]

26. jaanuaril 2006 sooritas 25. aastane Dave Lepard enesetapu enda korteris pärast depressiooni hoogu. Tema kolm bändikaaslast tegid tema austusavalduseks viimase kontserdi järgmisel kuul veebruaris. Nad otsustasilt endisel kokku jääda ja 2007. aasta oktoobris teatasid nad pärast läbirääkimisi Lepardi perekonnaga, et jätkavad endiselt Crashdïet nime all. Uueks lauljaks sai H. Olliver Twisted.