Chris Martin

Allikas: Vikipeedia
Chris Martin
Chris Martin
Chris Martin
Info
Sünninimi Christopher Anthony John Martin
Sündinud 2 Märts 1977

Exeter, Devon, England

Amet(id) laulja
Pill(id) klaver, kitarr,
Plaadifirma(d) Parlophone, Capitol

Christopher Anthony John "Chris" Martin on inglise laulja-laulukirjutaja, kes on pealaulja bändis Coldplay. Ta on abielus näitleja Gwyneth Paltrow

Lapsepõlv[muuda | muuda lähteteksti]

Chris Martin sündis Exeteris, Devon, Inglismaal ning on viiest lapsest kõige vanem. Tema isa, Anthony Martin, on pensionil raamatupidaja ja tema ema, Alison Martin, on muusikaõpetaja. Martin alustas oma kooliteed ettevalmistuskoolis Hyltonis ning peale seda läks edasi Exeter Cathedral kooli. Esimese bändi The Rocking Honkies lõi ta koos Nick Repton ja Iwan Gronowga. Peale Exeter Cathedral kooli läks Martin iseseisvate poiste kooli Dorseti. Seal kohtus ta samuti tulevase Coldplay juhiga Phil Harvey. Martin jätkas oma kooliteed Londoni Ülikoolis, kus ta lõpetas kiitusega kreeka ja ladina keeles. Samuti seal kohtus ta tulevaste bändikaaslastega: Jonny Buckland, Will Champion ja Guy Berryman.

Muusikaline karjäär[muuda | muuda lähteteksti]

Ta abiellus 5. detsembril 2003 Gwyneth Paltrow'ga. Nende tütar Alison Martin sündis 14. mail 2004. Nende teine laps Moses Bruce Anthony Martin sündis 9. aprillil 2006 New Yorgis.