Chris Kyle

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Chris Kyle (2012)

Christopher Scott Kyle (8. aprill 1974 Texas, USA – 2. veebruar 2013) oli USA mereväelane ja üle 150 inimese tapnud snaiper.

Enne mereväega liitumist oli ta rodeotšempion.

Pärast 11. septembri terrorirünnakut paisati ta terrorismivastase sõja eesrindele ning peagi avastas ta oma kutsumuse tipptaseme snaiprina, kes tappis USA sõjaajaloos kõige rohkem inimesi (üle 150) (vana USA rekord 109).

Iraagi mässulised kartsid teda niiväga, et kutsusid teda Al-Shaitaniks (saatanaks) ning panid tema pea eest välja vaevatasu. Ta sai legendi staatuse kaitstes surmava täpsusega katuselt ja peidupaikadest oma kaasüksuslasi, merejalaväelasi ja USA maaväe sõdureid.

Chris Kyle'i rekordlask toimus Bagdadi lähedal, kus ta tabas sihtmärki 1920 meetri kauguselt.

Kyle vabastati 2009. aastal Ameerika Ühendriikide mereväest auväärselt ja avaldas 2012. aastal oma bestselleriks osutunud autobiograafia "Ameerika snaiper". Kolm aastat hiljem ilmus Clint Eastwoodi juhitud Kyle'i raamatu nimi.

2013. aastal mõrvasid Kyle Eddie Ray Routhi tulistamisplatsil Texase nimelise Chalk Mountaini lähedal Rough Creek Lodge. Endine mereväelane, kellel oli posttraumaatiline stressihäire, tulistaja leiti süüdi ja mõisteti eluaegse vanglakaristusega.