Chauntra

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Chauntra on asula Indias Himachal Pradeshis Mandi ringkonnas (Pathankoti ja Mandit ühendava) National Highway 20 ääres Joginder Nagari lähedal. Geograafilised koordinaadid on 32°00′53″N, 76°44′05″E.

Asula asetseb umbes 1300 km kõrgusel merepinnast. Põhja pool paiknevad Dhauladhari mäed, kus paikneb tiibvarjukeskus Billinger. Asulast idas on Bajgad Khadi jõgi, mis saab alguse Gunheri lähedalt põhja poolt ja voolab lõunasse Bhaterhi poole. Maastik alaneb lõuna suunas terrasspõldudena (Lower Chauntra, mis hõlmab ka väikesed külad Bhaterhi ja Sainthal). Suure osa praeguse tiibetlaste asunduse asulast hõlmas varem teepõld, millest väike osa on säilinud. Ala on teekasvatuseks soodne.

Tiibetlaste kogukond[muuda | muuda lähteteksti]

Tiibeti põgenikud, kes on pärit peamiselt Khamist, asusid Chauntrasse elama 1970ndadel, rajasid kaks väikest asulat, mida hüütakse "Khang-sarma" ja "Khang-nyingma" ('uute majade' ja 'vanade majade'). Algseid asunikke oli umbes kuuskümmend perekonda.

Chauntras on kaks tiibeti kooli, Sambhota Chauntra ja TCV Chauntra. On rajatud mitu kloostrit, sealhulgas Bhumang Jampaling (Drikung Kagyu koolkond) ja Zabsang Choekhor Ling (ningma koolkond). On ka mungakolledž Dzongsar Khyentse Chökyi Lodrö instituut (Dzongsar Shedra), kus elab palju munki.