Bujan-M-klassi korvett

Allikas: Vikipeedia
(Ümber suunatud leheküljelt Bujan-M klassi korvett)
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Bujan-M-klassi laev Veliki Ustjug 2016. a
Võšni Volotšjok 2018. a

Bujan-M-klassi korvett (vene keeles Малый ракетный корабль проекта 21631 Буян-М) on Venemaal valmistatud lahinguotstarbeline sõjalaev-korvett, venepärase liigituse järgi väike raketilaev. See on algse Bujan-klassi korveti edasiarendus.

Kirjeldus[muuda | muuda lähteteksti]

Bujan-M-klassi korveti pikkus on 75 m, süvis 2,5 m ja kiirus 26 sõlme. Meeskonnas on 52 liiget.

Relvastuseks on 1 tavaline ja 2 automaatkahurit, laeva- ja maismaasihtmärkide vastased raketid, lühimaa õhutõrjeraketid ja kuulipildujad.

Laeva eeliseks on väike süvis, mis võimaldab sõitu madalates rannikuvetes, ja puuduseks vähene merekindlus (kuni 5 palli).

Ajalugu[muuda | muuda lähteteksti]

Eelkäijaks oli aastatel 2006–2012 teenistusse võetud natuke väiksem Bujan-klassi korvett (projekt 12630), mida valmistati vaid 3 alust Kaspia flotillile. Esimene parendatud Bujan-M-klassi korvett võeti teenistusse 2014. aastal. Kokku on kavas valmistada 9 Bujan-M-klassi korvetti, millest enamik on juba kasutusele võetud.

2015. aasta oktoobris osalesid 3 selle klassi korvetti Kaspia merelt raketirünnaku läbiviimises Süürias asunud sihtmärkidele.

2 laeva suunati 2016. aastal Musta mere laevastikust Balti laevastiku 36. punalipulise raketikaatrite brigaadi koosseisu.

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]