Bruce Boxleitner

Allikas: Vikipeedia
Bruce Boxleitner
Bruce Boxleitner.jpg
Sünniaeg 12. mai 1950 (65-aastane)
Tegev 1973–

Bruce Boxleitner (sündis 12. mail 1950 Illinoisi osariigis) on USA filminäitleja. Enim tuntud on tema rollid teleseriaalides "The Macahans", "Scarecrow and Mrs. King" ja "Babylon 5".

"Scarecrow and Mrs. Kingis" kehastas Boxleitner külma sõja aegset USA salaagenti Lee Stetsonit, hüüdnimega "Scarecrow" ehk Hernehirmutis. Seriaal jooksis USA CBS telekanalil aastail 1983-1987. "Babylon 5's" mängis Boxleitner kapten John Sheridani, Babylon 5 kosmosejaama komandöri. Episoodilisi rolle on tal olnud veel mitmes muus telesarjas, nagu "She Spies".

Boxleitner mängis ka filmides: "Mängur" ("The Gambler", 1980) ja ühes esimeses arvuti abil valminud ulmefilmis "Tron" (1982).

Boxleitner on abielus näitlejanna Melissa Gilbertiga, neil on poeg. Tal on kaks poega eelmisest abielust endise näitlejanna Kathryn Holcombiga.

2003. aastal valiti Boxleitner USA Rahvusliku Kosmoseühingu (National Space Society) juhatusse. Rahvuslik Kosmoseühing on kosmoseuurimist ja vastavat haridust toetav kolmanda sektori organisatsioon, mille asutas Dr. Wernher von Braun.

Välislingid[muuda | redigeeri lähteteksti]