Boromir

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Boromir

Boromir on tegelane J. R. R. Tolkieni Sõrmuste Isanda triloogias.

Taust[muuda | muuda lähteteksti]

Boromir on pärit Gondorist. Tema isa on Denethor II ja ema Finduilas. Tema isa Denethor II on Gondori Kojaülem. Boromiril on noorem vend Faramir. Boromir sündis aastal 2978. 2984. aastal sai tema isast Denethorist Gondori kojaülem. Kojaülemad olid Gondorit juhtinud juba sajandeid- pärast seda kui kuningate liin katkes. Poisikesena valmistas Boromirile tihti muret et ta isa on kojaülem ega ole ja ei saa olema Gondori kuningas.

Iseloom[muuda | muuda lähteteksti]

Boromir on kõrk ja suursugune mees. Ta on tihti tormakas oma tegevuses ning samas kirglik.Samuti on ta tihti mässumeelne ning põikpäine. Ta armastab palvalt oma riiki Gondorit ja on pidanud palju lahinguid selle maa vabaduse eest. Boromir on väga kaitsev ja hooliv oma noorema venna Faramiri suhtes. Samas on muidu tugev mees väga vastuvõtlik Võimusõrmuse mõjule. Ahvatlus on nii tugev, et ta on valmis isegi sõrmust Frodolt ära võtma. Kui ta aga mõistab oma hetkelist nõrkust siis kahetseb ta seda sügavalt.


2983 aastal sünnib Boromiri noorem vend Faramir. Kuid nende ema on Minas Tirithis väga õnnetu. Teda muserdab väga Varju kasvamine Mordoris üle Anduni jõe. Kui Boromir on umbes kümne aastane ja ta noorem vend vaid viiene, siis nende ema sureb. Pärast ema surma muutub nende isa süngeks ja eemaletõmbunuks.

Boromir on oma venna suhtes väga kaitsev ning vendade vahel valitseb tugev armastuse ning sõpruse side. Samas on vennad oma loomult väga erinevad- Boromir on uhke ning tugev sõdur, vend, kuigi samuti osav sõdalane, on loomult õpihimuline ja hingelisem. Kuigi vendade vahel pole kunagi olnud rivaalitsemist, ei varja nende isa, et Boromir on tema soosik.