Bob Newhart

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Bob Newhart (2002)

Bob Newhart (õieti George Robert Newhart; sündinud 5. septembril 1929 Oak Parkis, Illinoisi osariigis) on Ameerika Ühendriikide koomik ja näitleja.

1960. aastal avaldas ta monoloogidest koosneva komöödiaalbumi "The Button-Down Mind of Bob Newhart", mis jõudis Billboardi plaadimüügi edetabeli esikohale. 1961. aastal võitis see Grammy auhinna parima albumi eest. Samal aastal pälvis Newhart Grammy auhinna ka parima uue artisti kategoorias.

Seejärel hakkas Newhart tegelema näitlemisega, mängides 1970.–1980. aastatel situatsioonikomöödiates "The Bob Newhart Show" ja "Newhart".

Newhart on mänginud ka mitmes filmis, muu hulgas filmides "Catch-22" (1970) ja "Päkapikk" ("Elf"; 2003) ja ning "Raamatukoguhoidja" ("The Librarian") teletriloogias. Ta on andnud hääle tegelaskujule Bernard kahes Walt Disney animastuudio joonisfilmis: "Päästesalk" ("The Rescuers"; 1977) ja "Linn merepõhjas" ("The Rescuers Down Under"; 1990).

2013. aastal tegi ta külalisesinemise situatsioonikomöödias "Suure Paugu teooria" ("The Big Bang Theory"), pälvides selle eest Primetime Emmy auhinna.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]