Beverly Hillsi dieet

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Beverly Hills Dieet on dieet, mis on välja töötatud välja Judy Mazeli (1943–2007) poolt.

Judy Mazel andis välja raamatu, mis muutus ülimalt populaarseks 1981 aastal. Dieedi pikkus on 6 nädalat, mis algab 10 päevase puuviljasöömisega. Beverly Hills'i dieeti saatis meeletu kriitika. Kuna tervisekriitikute arvates pole õige süüa järjest 10 päeva puuvilju ja siis hiljem hakata sööma juurde muid toiduaineid. Nende arvates viib selline toitumine keha tasakaalust välja.

Judy Mazel'il olid juba lapsena kaaluprobleemid. Ta oli proovinud ja katsetanud erinevaid dieete. Lõpuks ta töötas välja enda toitumisprogrammi ning avas kliiniku, kus nõustas inimesi, kel olid kaaluprobleemid. Tema kliinikus käisid nii mõnedki kuulsused.

Vastavalt sellele dieedile 10 päeva ainult puuvilju ja need ka kindlas plaanis. Milline puuvili, mis päeval ning kui palju. Alles 11- 18 päeval võis süüa lisaks leiba puuviljadele ja kaks maisitõlvikut koos võiga. Võid võis olla maksimaalselt 2 tl. 19ndal päeval võis süüa juurde krevette või veiseliha.

Beverly Hills'i dieediraamat oli New York Times'i paremini müünud raamatute seas 30 nädalat ning müüdi üle miljoni eksemplari.