Battlefield Vietnam

Allikas: Vikipeedia
"Battlefield Vietnam"
Arendaja Digital Illusions CE
Väljaandja Electronic Arts
Seeria "Battlefield"
Mootor Refractor Engine
Platvorm Windows
Väljalaskeajad

14. märts 2004 (USA)

19. märts 2004 (Euroopa)
Žanr esimeses isikus tulistamismäng

"Battlefield Vietnam" on FPS-mäng ja osa "Battlefieldi" mängude sarjast, "Battlefield 1942" järg. Mängu töötas välja rootsi firma Digital Illusions CE ja selle avaldas Electronic Arts.

Mäng leiab aset Vietnami sõja ajal ning mitmed selle kaardid põhinevad ajaloolistel sündmustel nagu Ho Chi Minhi rada, Saigoni langemine, Ia Drangi lahing, Khe Sanhi lahing jne. 15. märtsil 2006 taasavaldas EA mängu kaasajastatud versiooni "Battlefield Vietnam: Redux", mis sisaldas uusi sõidukeid, kaarte ja EA loodud Teise maailmasõja modifikatsiooni. 31. märtsil 2014 suleti mitmikmängu peaserverid seoses GameSpy teenuse kinnipanekuga. Mitmikmäng on siiski võimalik, luues otsese ühenduse konkreetse serveriga.[1]

Mängu sisu[muuda | muuda lähteteksti]

"Battlefield Vietnam" sarnaneb mängija ülesannetelt üsnagi "Battlefield 1942-ga". Enamikul kaartidel on ülesandeks vallutada vastaste kontrollpunktid, mis lubavad meeskonna liikmetel mobiilsemalt kaardil orienteeruda ning annavad meeskonna kasutusse rohkem sõidukeid. Nagu teistes Battlefieldi mängudes, on ka Vietnamis oluline roll "piletisüsteemil", mis määrab tihti võitja ja kaotaja.

Mängu ühe osapoole moodustavad Ameerika Ühendriigid, esindatud merejalaväe, maaväe ja mereväega, ja Lõuna-Vietnam, esindatud Vietnami Vabariigi armeega, ning vastasteks Põhja-Vietnam, esindatud Việt Cộngiga.

Mäng sisaldab ka palju ajaloolisi relvi ja sõidukeid, näiteks AH-1 Cobra, Mil Mi-8 & Huey helikopterid, F-4 Phantom II, MiG-17, MiG-21 hävituslennukid, M551 Sheridan, M48 Patton, T-54 tankid jne. Mängus on kasutatud mitut ajastukohast laulu.

Modifikatsioonid[muuda | muuda lähteteksti]

Mängule on loodud mitu modifikatsiooni, neist üks, mille on välja töötanud mängu loojad ise, kannab nime "Battlefield: Vietnam World War II Mod". Modifikatsioon koosneb "Battlefield 1942 kaartidest", mida on graafiliselt uuendatud. Samuti on lisatud uusi relvi, näiteks leegiheitja ja miinipilduja. Üks populaarsemaid kogukonna loodud modifikatsioone on "Battlefield Balkans 1992-1995", mis käsitleb Jugoslaavia sõdu. Mängija saab valida neis sõdades kasutatud relvade ja fraktsioonide vahel, näiteks Bosnia, Horvaatia, Serbia ja Jugoslaavia armeed. Lisaks saab mängida Bosnia mudžahiidina ja Horvaatia Kaitsenõukogu liikmena. [2]

Kriitikute hinnangud[muuda | muuda lähteteksti]

Ülevaadete kataloog Metacriticu järgi on "üldiselt soosivad" hinnangud, kogudes 84 punkti 100-st 48 ülevaate põhjal.[3]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]