Basshunter

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Basshunter
Basshunter (2008)
Basshunter (2008)
Sünninimi Jonas Erik Altberg
Sündinud 22. detsember 1984 (37-aastane)
Halmstad
Päritolu laulja, muusikaprodutsent, DJ
Tegev 1998. aastast
Veebileht basshunter.se
Basshunter (2007)

Basshunter (õieti Jonas Erik Altberg; sündinud 22. detsembril 1984 Halmstadis) on rootsi laulja, muusikaprodutsent ja DJ.

Elukäik[muuda | muuda lähteteksti]

Ta kasvas üles vanemate ja noorema vennaga Halmstadi lähedal Tylosandi rannakülas.

Muusikat hakkas ta tegema digitaalhelitööjaama (digital audio workstation) Fruity Loops abil, mis tänapäeval kannab nime FL Studio. Oma esimesed albumid "The Bassmachine" (2004) ja "The Old Shit" (2006) avaldas ta oma veebisaidil. Esinejanime Basshunter hakkas ta kasutama 2002. aastal. Pärast teise albumi väljaandmist hakkas ta töötama DJ-na.

2006. aastal sõlmis Warner Music Group Basshunteriga lepingu. Selle raames avaldas Basshunter juba samal aastal oma esimese muuvi "Boten Anna". Sellele järgnesid teised. Basshunteri videod on ebaharilikud selle poolest, et paljud neist (2010. aasta seisuga 7) moodustavad kokku nagu muusikalise armastusfilmi. See räägib armukolmnurgast kahe mehe ja ühe naise vahel. Kõigis videotes mängivad neid rolle samad näitlejad, üht meestest Basshunter ise ja naist pärslasest norra endine pornonäitleja Aylar Lie.

14. septembril 2010 teatas Basshunter oma saidil, et korraldab omaloominguliste laulude konkursi. See ei sisaldanud mingit lepingut, lihtsalt igaüks, kes tahtis osaleda, pidi omaloomingulise laulu saatma plaadistusettevõttele Extensive Music, kes valis ka välja parima alulu. Esimeseks auhinnaks oli plaadistusleping Extensive Music Swedeniga ja selle sai Ali Nadem lauluga "Electro Champion".

Ta ise nimetab oma muusikastiili eurodance'iks.

Basshunteril on diagnoositud Tourette'i sündroom, mis väljendub väikestes tahtele allumatutes liigutustes. See sündroom avaldub tal üksnes kergel kujul ja see ei sega elamist.

3. jaanuaril 2010 hakkas ta osalema Suurbritannias vändatavas telesarjas "Celebrity Big Brother", kus 12 kuulsat inimest elasid kuu aega koos mitte eriti suures majas, kus kõike, mida nad tegid, filmiti. Televaatajad pidid hääletama, kes neile saates osalejatest kõige rohkem meeldib. Kuigi saate algul oli mehi ja naisi võrdselt, läks 4 parimat kohta meestele ja Basshunter sai 4. koha. Saate alguses oli inglasi ja mitteinglasi võrdselt, aga Basshunter saavutas mitteinglastest parima koha.

Diskograafia[muuda | muuda lähteteksti]

Next.svg Pikemalt artiklis Basshunteri diskograafia
Stuudioalbumid

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]