Ashley Greene

Allikas: Vikipeedia
Ashley Greene (2012)
Ashley Greene (2009)

Ashley Michele Greene (sündinud 21. veebruaril 1987 Jacksonville'is Floridas) on USA näitleja.

Ta on tuntud eelkõige Alice Culleni rolliga "Videviku" filmides.

Greene sündis Floridas Jacksonville'is. Tema isa Joe on endine mereväelane, praegu betooniäri omanik. Ema Michele töötas kindlustuses. Tal on vanem vend Joe, kes seni elab koos vanematega Jacksonville'is. Ashley käis kristlikus põhikoolis ja Samuel Wolfsoni keskkoolis.

Alguses kavatses Greene teha modellikarjääri, kuid oli liiga lühike (165 cm). Selle asemel soovitati tal keskenduda reklaamidele, kus näitleja pikkust on raske hinnata. Ta hakkas õppima näitlejatööd ja reklaamindust ning sai aru, et näitlejatöö meeldib talle rohkem kui modellindus. 17-aastaselt ta lõpetas keskkooli ja läks kohe pärast seda Hollywoodi.

Esimesed rollid sai ta teleseriaalides "Punk'd" (2005, 1 jagu), "MADtv" (2006, 1 jagu), "Crossing Jordan" (2006, 2 jagu), "Desire" (2006, 7 jagu) ja "Shark" (2008, 1 episood). Episoodilised rollid olid tal filmides "King of California" (2007) ja "Otis" (2008).

Film "Videvik" (2008) tegi Ashley Greene'i kuulsaks. Ta mängis seal vampiiri Alice Cullenit ja pälvis selle rolli eest Teismeliste valiku auhinna uue naisfilminäitleja kategoorias (Teen Choice Award for Movie Fresh Face Female). Greene mängis teisteski "Videviku" sarja filmides ("Noorkuu", 2009, "Päikesevarjutus", 2010). Neist kummagi eest pälvis ta Teismeliste valiku auhinna naisnäitlejale parima stseeni kategoorias (Teen Choice Award for Scene Stealer Female). Lisaks pälvis ta "Noorkuu" eest Teismeliste valiku auhinna kõige fanaatilisemate fännide kategoorias.

"Videviku" seeria kõrvalt on ta igal aastal mänginud teisteski filmides ja teleseriaalides, aga need ei ole suurt tähelepanu äratanud.

2009. aasta augustis lekkisid Internetti Greene'i alastifotod. Usutakse, et need tehti siis, kui Greene oli 19-aastane. Greene ise väidab, et oli sel ajal alaealine, mistõttu kõiki saite, kust neid fotosid leitakse, võib kohtulikult karistada. Tema advokaadi sõnul kuulub piltide autoriõigus Greene'ile.

2010. aastal poseeris Greene ajakirja Sports Illustrated iga-aastases supelkostüümi-erinumbris PepsiCole kuuluva karastusjookide ja teede kaubamärgi SoBe reklaamis alasti, üksnes tema kehale olid maalitud bikiinid.