Arutelu:Võsaritsikas

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

--Veljorunnel (arutelu) 22. detsember 2014, kell 17:09 (EET)Pholidoptera perekonna liikidest enamus Eestis ei ela, peaks veidi täpsemalt nende liikide elukombeid ja välitunnuseid uurima, enne kui ühe või teise perekonnanime kasuks otsustada.

Pholidoptera kohta võiks olla Võsaritsikas (perekond). Andres (arutelu) 22. detsember 2014, kell 10:13 (EET)

Aa, see tähendab siis, et eestikeelne nimi on antud ainult liigile, perekonnale mitte, sest pole teada, kas see sobib teiste liikide euviisiga. Andres (arutelu) 22. detsember 2014, kell 21:16 (EET)

--Veljorunnel (arutelu) 23. detsember 2014, kell 11:24 (EET) Eestikeelsete loomanimedega on sageli nii, et neid on raske binaarse nomenklatuuriga analoogseks viia. Linnunimedega on seda üritatud - metstikk nimetati ümber must-kärbsenäpiks (samas perekonnas ka väike-kärbsenäpp, hall-kärbsenäpp). Samas on ilmselt seda keeruline teha selliste lindudega nagu näiteks tikutaja ja rohunepp, kes samuti on ühest perekonnast, kuid "tikutaja" on nõnda traditsiooniline nimetus, et seda muuta tundub ebaõige :). Kui putukate puhul elab Eestis mingist perekonnast vaid üks liik (võsaritsikas, heinaritsikas, sooritsikas), siis pole väga suurt praktilist vajadust hakata eesti keeles eraldi perekonnanime välja mõtlema, arvan ma.

Selge. Andres (arutelu) 23. detsember 2014, kell 11:34 (EET)