Arutelu:Värvisafloor

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Minu meelest peaks õli (saflooriõli, mitte safloorõli) ja värvaine (safloor) kohta olema eraldi artiklid, muidu pole esitus selge. Taimeperekond võib küll olla Safloor (perekond). Andres (arutelu) 20. detsember 2018, kell 08:26 (EET)

Jaa. Ma olen sellega põhimõtteliselt nõus, aga ma vist ise ei oskaks igaühest nii palju kirjutada. Pealegi, algul kirjutasin valmis artikli värvainest safloorist, aga siis selgus, et seda ei saa millegagi siduda, sest kõikides teistes vikides on värvaine taimeartikli all (kartamiinist on küll eraldi artikkel, aga safloor on ikkagi need õied, mis pallidesse või kottidesse pakitakse ja müüakse). Kirjutasin siis ruttu natuke taimest juurde. Äkki esialgu tohiks niisama jääda, vähemalt on midagi olemas.Evlper (arutelu) 20. detsember 2018, kell 10:56 (EET)
Aga võib-olla saab selgust kuidagi liigendamisega ja pealkirjadega parandada.
Ma tegin nüüd õlist ja värvist artiklid, aga kui palju ma taime juurest maha kärpima peaks? Tema tähtsatest õli- ja värvitaimeomaduste kirjeldamisest loobuda ei tahaks ... ja vähe jääb muud alles Evlper (arutelu) 20. detsember 2018, kell 15:18 (EET)
Ma jätaks etümoloogia osa ära (on juba artiklis Safloor ja sobib rohkem Vikisõnastikku), rohkem kärpida pole minu meelest tingimata tarvis. Andres (arutelu) 20. detsember 2018, kell 22:18 (EET)