Arutelu:VÕTA

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Autoriõiguste rikkumine?[muuda lähteteksti]

Kustutamise poolt. Alts 22. juuli 2010, kell 18:12 (EEST)

Miks? Andres 22. juuli 2010, kell 18:56 (EEST)
Pole entsüklopeediaartikkel (lihtsam on algusest peale uuesti kirjutada, kui siit asja saada) Mulle võib jääda ekslik mulje, aga tundub, et tegu võib-olla copy-pastega mingist asja tutvustavast materjalist. -- Ahsoous 22. juuli 2010, kell 19:19 (EEST)
ilmsesti on algallikaid mitmeid. See link mille panin, sisaldab sõna-sõnalt antud lehekülje esimest lõiku Tegelikult ka edasine tekst on sealt veebilehelt pärit (näiteks http://vota.archimedes.ee/vota-eesmaergid.html jne)-- Ahsoous 22. juuli 2010, kell 19:25 (EEST)

Toimetame artikli entsüklopeediatekstile vastavaks. Teksti allikaks on tõesti Primus programmi VÕTA kodulehekülg, kes VÕTA arendamisega Eestis tegeleb.

Muuseas, siin on peotäis kasulikke definitsioone: http://vota.archimedes.ee/moisted.html --Oop 18. veebruar 2012, kell 02:49 (EET)

LÜKKA[muuda lähteteksti]

Tõstan ylearusest artiklist andmed surnud projekti kohta integreerimiseks siia. --Oop 18. veebruar 2012, kell 03:11 (EET)

LÜKKA ehk „ÜlikooliLõpetajate Konkurentsivõime tõstmine läbi õppetegevuse Kvaliteedi Arenduse“ projekt oli Euroopa Sotsiaalfondi poolt rahastatav projekt, mida viis ellu Tartu Ülikool koos partneritega. LÜKKA projekti eesmärk oli tõsta ülikoolilõpetajate konkurentsivõimet ja pädevuse töötamiseks teadmistepõhise ühiskonna tööturul.

1. Eesmärk

Projekti eesmärgiks oli tõsta ülikoolilõpetajate konkurentsivõimet ja pädevusi töötamiseks teadmistepõhise ühiskonna tööturul. Projekti märksõnadeks on ülikoolidevaheline koostöö, ülikoolilõpetajate konkurentsivõime tõstmine Euroopas ja õppetöö kvaliteet laiemas tähenduses. Muuhulgas puudutab arendustegevus õppekavade ja õpetamismeetodite arendamist, õppuritele suunatud ja õppetegevust toetavate nõustamise ja praktika tugisüsteemide arendamist, mis seovad kõrghariduse ühiskonna ja tööturuga ja toetavad parima hariduse saamist.

2. Alaprojektid

LÜKKA projektil oli 7 alaprojekti:

  • õppetöö üldise kvaliteedi parendamine
  • õppekavade arendamine
  • õpetamismeetodite arendamine
  • õppuritele suunatud ja õppetegevust toetavate praktika tugisüsteemide arendamine
  • õppuritele suunatud ja õppetegevust toetavate nõustamise tugisüsteemide arendamine
  • üliõpilaste sotsiaal-majandusliku olukorra parandamisele kaasa aitamine
  • varasemate õpingute ja töökogemuse arvestamise (VÕTA) süsteemi ja põhimõtete väljaarendamine ja juurutamine

3. Muu

Lisaks ülikoolidesisesele arendustegevusele oli projekt oluliseks sisendiks ka riiklikul tasandil toimuvale kõrghariduse arendusele. Projekti vältel sõnasti õpitulemused kõrgharidusstandardis ja arendati välja üleriiklik VÕTA süsteem.

Välislingid

"Artikkel on kirjutatud tänaseks lõppenud Euroopa Sotsiaalfondi poolt toetatud programmist. Tekst baseerub LÜKKA enda koduleheküljel esitatud infoga programmist. Programm andis olulise sisendi Eesti kõrgharidusüsteemi arenguks", kirjutas artikli arutelulehel keegi tundmatu. --Oop 18. veebruar 2012, kell 03:11 (EET)


Katkine link[muuda lähteteksti]

Korduval kontrollimisel on leitud, et järgnev välislink ei tööta. Kontrolli selle toimimist ja vajadusel paranda vigane link.

--MastiBot (arutelu) 8. juuli 2013, kell 01:41 (EEST)


Katkine link 2[muuda lähteteksti]

Korduval kontrollimisel on leitud, et järgnev välislink ei tööta. Kontrolli selle toimimist ja vajadusel paranda vigane link.

--MastiBot (arutelu) 8. juuli 2013, kell 01:41 (EEST)