Arutelu:Tour de France'i võitjate loend

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Pealkiri peaks vist olema "Tour de France'i võitjate loend". Loetleda tuleks varasemast hilisemale. Andres 12:15, 10 juuli 2005 (UTC)

Teisaldasin nime "Tour de France'i võitjate loend" alla. Rene 20. juuli 2010, kell 12:04 (EEST)
Ma soovitan kindlasti hilisemast varajamasse, sest esiteks lugejale lihtsam ja teiseks äratab paremat tähelepanu ! --Dj Capricorn 8. veebruar 2006, kell 18.54 (UTC)
Minule on küll lihtsam varasemast hilisemale. Pealegi on Eestis (ja ka entsüklopeediates, sealhulgas inglise ja eesti vikipeedias) nii kombeks. Andres 8. veebruar 2006, kell 19.22 (UTC)
Jah, kahtlemata on kergem vähemalt redigeeerida ja muuta Andrese varianti, tehes Juhan Liivi luuleauhinda kogesin ! --Dj Capricorn 12. veebruar 2006, kell 18.47 (UTC)

Uuendatud tabel[muuda lähteteksti]

Muutisn tabeli järjestuse kronoloogiliseks nii nagu eespool arutelud soovitasid. Lisasin samas ka etappide arvu ja distantsi ja keskmise kiiruse prantsuse viki baasil. Lisaks veel teistest vikidest saadud sprindi(?) võitja, "mäekuninga" ja parima noore tiitli võitjad. ... Need terminid on nüüd vabasti tõlgitud, loodetavasti on asjatundjaid kes oskavad parandada need õigeks ja sobivaks sellesse tabelisse. need võiks ka linkida vastavatesse artiklitesse (vt inglise viki). Ja ehk oleks hea ka kirjutada paar sõna sissejuhatuseks.

Lisaks on vaja veel kontrollida nimede ja meeskondade korrektsust ning eemaldada korduvad linkimised.

Jaotasin tabeli ka 20-aasta pikkustesse alalõikudesse et oleks lihtsam navigeerida ja redigeerida --TarmoK 26. detsember 2006, kell 21:09 (UTC)


Jalgratturite etapi lõpuaeg määratakse indviduaalselt ainult siis, kui nad ei lõpeta grupis. Vastasel korral saab terve grupp sama aja. Seetõttu on keskmise kiiruse näitamine lausa kolme komakoha täpsusega natuke mõttetu. Ühest või maksimaalselt kahest piisaks. Pealegi pole need numbrid omavahel võrreldavad, sest Tour kulgeb iga aasta erinevaid teid mööda ning aastate lõikes on mägede etappe kord vähem, kord rohkem. Siim 26. detsember 2006, kell 21:44 (UTC)


Artikkel Tour de France ütleb, et aastal 1903 oli distantsi pikkus 476 km, siin tabelis aga on hoopis suurem arv? --Dr Oldekop (arutelu) 1. juuli 2012, kell 22:35 (EEST)