Mine sisu juurde

Arutelu:Tiibadjutant

Lehekülje sisu ei toetata teistes keeltes.
Allikas: Vikipeedia

Kuulsamaid tiibadjutante Venemaa Keisririigis[muuda lähteteksti]

Peale 1824. aasta dekabristide rahutusi Senati väljakul autasustati 15. jaanuaril 1825. aastal keisrit ning korda kaitsnud sõjaväelasi tiibadjutandi auastmega:

7 kaardiväeosade juhti: Grenageripolk-N. Stürler, Pavlovski polk-Arbuzov, Izmailovo polk-Simanski, Jäägripolk-Gartong, 1. suurtükiväebrigaad-Nesterovski, Ratsaväe suurtükiväebrigaad-Gerbel ja Ratsaväe-pioneeri eskardron-von Sass; 11 ohvitseri, kes tegutsesid silmapaitsvalt valitsusvägede koosseisus või olid sellel päeval haavatatud- Preobraženski polk- Mikulin, Titov, Ignatjev; Moskva polk - Hvoštšinskija krahv Lieven; Grenaderipolk - vürst Meštšerski ja parun Zalts; Palvovski polk -Bermann; Soome polk - A.F. Moller ja ratsaväepolk - Velio ja Zararževski. Senati väljakul teenistuskohustsuste täitmisel olnutest ainult 8 isikut: Semjonovski polk-Albrecht, Štegelman, Izmailovo polk-de Witte ja Veselovski, Jäägripolk-Sarger, Preobraženski polk- Prjanišnikov, 1. ratsaväepolk- Šeremetjev ja 2. ratasaväepolk-Lanskoi; Semjonovski polgu ober-ohvitser kapten Derban-Skorotetski; sapööripataljonist Bell, Dragunipataljonist - Šembel ja Husaaripataljonist parun Arps von Arpshofen.

Suuremalt jaolt segane ja kontrollimata nimekujudega info. Pealegi ei kuulunud nad just tuntuimate tiibadjutantide hulka.--WooteleF 17. veebruar 2009, kell 15:31 (UTC)