Arutelu:Tehisavaradar

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Üldiselt on tekst hea. See tuleb kahtlemata sellest, et ingliskeelne artikkel on üsna hea.

Kõik isikunimed, aastaarvud ja kasutatavad terminid tuleb esimesel kasutamisel linkida. Isikunimedes ei ole eesti keeles kombeks keskmise nime esitähte kasutada.

Antennielemendid on tuumiliselt jaotatud üle ühe või kahe mõõtme – see on segane väljend, seda tuleb selgitada. Taivo 12. oktoober 2012, kell 01:12 (EEST)

Tänan paranduste eest. Aga ma püüan selgitada, mis mind ruumimõõtme-värgi juures häirib. Ruumil on teadupärast kolm mõõdet. Kui nüüd "antennielemendid" on jaotunud üle kahe mõõtme, missugune mõõde siis puudu on? Kas seda saaks konkretiseerida, et näiteks kõrgusmõõde on puudu? Või ei pea see olema kõrgusmõõde? Kas tahetakse lihtsalt öelda, et antennid on ühel tasandil? Aga miks siis seda ei öelda? Ja mida see tähendab, et ruumiliselt jaotunud üle ühe mõõtme? Kas sellega tahetakse öelda, et antennid paiknevad ühes rivis? Miks seda siis ei öelda? Lauses polegi juttu antennidest, vaid antennielementidest. See tähendab siis, et antennide omavahelise paiknemise kohta pole midagi öeldud, vaid antenn ise on kas tasapinnaline või kiirekujuline. Kas on sedamoodi? Taivo 22. oktoober 2012, kell 21:42 (EEST)

Aastaarvud ja ülikoolid tuleb linkida. Taivo 22. oktoober 2012, kell 21:44 (EEST)


  • Prooviksin linkida peegeldumise, kaja, koherentsuse ja elektromagnetkiirguse. Linkida kõlbavad veel pilved, fookus, lennuk ja satelliit.
  • "tekitades" ees käib koma
  • Welty käändub ülakomata
  • Ma ei paneks "Goodyear Aerospace" kaldkirja. Selle asemel peaksid kaldkirjas ja mitte jutumärkides olema terminite ingliskeelsed nimetused (stripe map).
  • patenteeriti Wiley poolt -> Wiley patenteeris selle
  • Lingiksin iteratsiooni, signaali (selles sõnas on liiga vähe a-sid), hilistumise, mähisjoone, amplituudi, polarisatsiooni
  • edasi arendada -> arendada
  • kõik keelelingid on puudu

Arvan, et pärast nende vigade parandamist võib artikli valminuks lugeda ja avaldada. Seejärel on töö arvestatud. Taivo 14. november 2012, kell 16:16 (EET)

Aitäh asjaliku tagasiside eest! Tegin artiklis vastavad korrektuurid. Keelelingid ja kategooriad on juba varasemast ajast olemas, aga väljakommenteerituna. —Quibik (arutelu) 14. november 2012, kell 18:44 (EET)
Nagu ma aru saan, siis võib alamlehe sisu artikliks kopeerida. Ivo (arutelu) 27. november 2012, kell 15:37 (EET)