Arutelu:Tartu praostkond

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Puudub definitsioon.--WooteleF 17. mai 2010, kell 11:40 (EEST)

Tuleb märkida, et praostkonnad, sageli luteri kirikuga kattuvad, on ka õigeusu kirikus. Kunagi tuleb teha täpsustusartiklid, jms. Näiteks Tartu praostkond on olemas täna EAÕK koosseisus, oli veel paari aasta eest ka MPEÕK struktuuris ja muidugi omaaegse VÕK Tallinna ja Eesti piiskopkonna struktuuris. -- Toomas 26. mai 2010, kell 00:11 (EEST)
Või teha kattuvate puhul EELK ja EAÕK algusega artiklid? praegu mõnede osas tegin ümbersuunamise. Ave Maria 26. mai 2010, kell 00:14 (EEST)
Jah, aga kuni õigeusu praostkondadest pole veel miskit kirjutatud, ei tasu vaeva nägema hakata. Jõuab siis korrastada kui kellelgi tekib tahtmine kirjutada. Seda enam, et info nende piiride ja nendesse kuuluvate koguduste kohta ei ole kuskil avalikult üleval - õigeusu praosti roll on märksa väiksem kui luteri praostil ja seega on ka praostkonnad struktuuriüksustena küllaltki tagaplaanil. -- Toomas 26. mai 2010, kell 00:18 (EEST)
Aga praostkondade puhul võiks lisada ka kogudused mis varem olnud selles praostkonnas, lisataks juurde. Muidugi märkusega, et endine selle praostkonna kogudus; hea oleks veel, kui suudetaks näidata, millal kogudus praostkonda vahetas. --Juhan121 26. mai 2010, kell 00:41 (EEST)