Arutelu:Sulevimägi

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Kas artikli õige nimi ei peaks olema Sulevimäe tänav? Sulevimägi ise peaks nagu midagi muud olema? Taivo 2. august 2011, kell 15:08 (EEST)

Loogiliselt küll, sest tänavanimed on üldiselt omastavas käändes (Pühavaimu, Apteegi, Tiigi jne). Nimetavas käändes on tänavanimed, mis kirjeldavad mõnda tänav omadust (Pikk, Lai, Kesk jne). Tallinna vanalinnas on mingil põhjusel kaks erandliku nimega tänavat Sulevimägi ja Olevimägi http://www.eki.ee/knab/tallinn3.htm. Seega artikli pealkiri on õige, kuigi sisuliselt imelik. Valju 2. august 2011, kell 15:37 (EEST)
Kui Sulevimäe kui pinnavormi kohta peaks artikkel tulema, siis tänava artikkel oleks Sulevimägi (tänav) või peaks kohe artikli ümber nimetama? Valju 2. august 2011, kell 15:48 (EEST)
Ma ei tea, kas Sulevimäe kui pinnavormi kohta on üldse midagi kirjutada. Kui on, siis oleks parem tänava artikkel kohe praegu ümber kirjutada. Taivo 2. august 2011, kell 16:51 (EEST)
[1] Mägi (mäe peal paiknev tänav) on siin liigisõna. 88.196.241.249 2. august 2011, kell 17:37 (EEST)
Sulevimägi on täitsa tänavanimi samuti kui Tõnismägi ja Vanaturu kael ja Nõelasilm ja Torupilli ots ja need Tartu kaared (vt Peeter Pälli selgitusi juba viidatud linkide all; mõne tänavanime liigisõna on lihtsalt haruldasem kui kõikjalesinevad tänav, tee, puiestee ja põik; Peeter Päll on need juhtumid enam-vähem kõik ka yles lugenud).
minu poolest võiks artikkel siin edasi olla. ma kahtlustan kyll, et enne tänava Sulevimäeks nimetamist ei nimetatud seda mäge Sulevimäeks. ja yldse pole mu meelest väga suurt põhjust eristada Sulevimäge kui tänavat ja kui pinnavormi.
kas kuskil on veel mõni Sulevimägi väljaspool regilaulutyypi "Karske neiu" ehk "Suisa suud"? kahtlustan, et kui on, siis on see samavõrd Kreutzwaldi "Kalevipojast" inspireeritud nimi kui sellel vanalinna tänaval.
kas keegi Tartu mikrotoponyymide Riia mägi ja Jakobi mägi denotaatide kohta eraldi artikleid tahab kirjutada? Ohpuu 2. august 2011, kell 17:48 (EEST)
Nõus Ohpuuga. Andres 2. august 2011, kell 18:19 (EEST)

Tallinna linnaosad#Ajaloolised linnaosad ütleb "skandinaavia ja vene kaubahoovid kirikuga Sulevimäel". Kas peetakse silmas tänavat või midagi muud? Adeliine 4. jaanuar 2015, kell 04:32 (EET)