Arutelu:Statistikaamet

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

lisaks on ametil teabekeskus Tartus aadressil Ülikooli 1

Välja. Andres 30. august 2010, kell 17:18 (EEST)

Kui ma nüüd õigesti aru saan, siis on Statistikaametil järjepidevus Eesti NSV organitega. Sel juhul tuleks teha kõigi varasemate nimede alt ümbersuunamised ja need nimed teha rasvaseks ning lingid ära võtta.

Statistika ajaloost Eestis üldse pole rangelt võttes siin õige koht rääkida. Andres 3. märts 2011, kell 12:45 (EET)

Mõnes mõttes ei ole jah, aga statistika ajalugu tervikuna ette võtta on minu jaoks liiga suur töö ning selliseid pudemeid sinna kokku tõstes saaks ka ysna kehva tulemuse.
Sa ei pea seda üksi ega ühekorraga tegema. Tuleks vähemalt välja mõelda, kus see peaks olema. Sinna peaks jõudma nii artiklist Statistika kui ka artiklist Eesti. Praegu ei võimalda seda kumbki artikkel. Andres 5. märts 2011, kell 08:43 (EET)
No alustama peaks artikli Statistika lõigust Statistika Eestis ning kui sinna materjali liialt koguneb, saaks selle omaette kohta tõsta. Kahtlen, kas artiklist Eesti peaksid minema otselingid kõigi teadusharude ja teoreetiliste distsipliinide Eestis praktiseerimist kirjeldavatele artiklitele; nii muutuks see mõttetuks loendiks. Loogilisem oleks Eesti alamlõigus Eesti kultuur alljaotus Eesti teadus, mis viitaks samateemalisele artiklile - või, kui me räägime statistikast mitte kui teadusest, vaid riigi halduse osast, mingi muu artikli kaudu, mida ma praegu ei oska isegi nimetada.
Ma mõtlesin ka, et artiklis "Statistika" peaks olema alajaotus "Statistika Eestis", mis võiks välja kasvada eraldi artikliks. Ainult et siis peaks statistika seal olema teisiti defineeritud. Arvan, et tolles artiklis võiks küll rääkida nii statistikateadusest kui ka riiklikust statistikast jms, või vähemalt peaks sealt saama sellistest asjadest rääkivasse artiklisse.
Ma ei mõtlegi, et artiklist Eesti peab minema tingimata otselink, vaid et sealt alustades peaks olema võimalik kerge vaevaga otsitava leida. Andres 8. märts 2011, kell 07:50 (EET)