Arutelu:Septik

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Retsensioon

Artikkel "Septik" vastab Vikipeedia tavadele, seega sisaldab piisavalt siselinke ja illustreerivat materjali. Viimane skeem näitab kenasti septiku tähtsamaid detaile. Väga hea, et toodi ka välja "Vaata lisaks" osa, mis annab artikli lugejale hea võimaluse uurida lisaks artikleid sellest valdkonnast. Sisu vastas pealkirjale ja andis väga hea ülevaate septiku tööst, probleemidest ja nende lahendustest. Pikkuse poolest on artikkel sobiv.

Vormistus on enamus artiklis korras, aga segadust tekitab osa, kus on selgitatud septiku tööd. Seal võiks kasutada taandridu, et teksti oleks lihtsam lugeda. Kirjavigadest esines kokku- ja lahkukirjutamise viga esimeses lauses, kus reovee puhastussüsteem peaks kokku kirjutatud olema ja taoline viga esines ka hiljem (reovee sissevoolutoru). Probleeme tekitas ka lause: "Vanem süsteem vajalikust väiksema mahutiga, mida kasutab suurem pere, vajab kindlasti tihedamat tühjakspumpamist kui uus süsteem, mida kasutab vaid mõni inimene.", mille sisust on keeruline aru saada. Stiililiselt ei tundu korrektne sõna "saast", selle asemel võiks kasutada mõnda ilusamat terminit. Samuti kasutatakse üsna palju lause alustamiseks sõna "see", mis ei ole kõige informatiivsem. Viitamistes on tehtud arvatavasti näpuviga, viite number 4 artikkel kordub.

Kokkuvõtteks on tegu hea artikliga, mis on piisavalt põhjalik ja sisukas. Artiklist ei leidnud ma hulgaliselt kirjavigu, millest võib järeldada, et selle artikli autor on kirjutamisega vaeva nähtud.

--Sauk 11. november 2011, kell 14:58 (EET)


Esimene lause oleks parem: Septik ehk settekaev on septiksüsteemi (väiksemõõtmeline reoveepuhastussüsteem) põhikomponent. Septiksüsteem linkida ja reoveepuhastussüsteem linkida nii nagu on, mitte reovee artiklile. See esimene lause tegelikult ei ütle, mis asi septik täpselt on, ei defineeri piisavalt. Võiks lauses kasutada näiteks sõna "mahuti".

  • Arvude vahel on "kuni" tähenduses mõttekriips. "liitrisest" ees tühik.
  • Kui "kõnts" on mõiste ja termin, siis linkida.
  • Linkida sifoon, aereerimine jne.
  • Kui seda ei tehta, täitub mahuti millega?
  • Osasid süsteeme on vajalik tühjendadaosa süsteeme vajavad tühjendamist
  • vajab tihedamat tühjakspumpamist kui süsteem
  • mitte-biolagundatavad asjadmittelagunevad esemed
  • mõned saasteained

Tubli! Adeliine 18. november 2011, kell 21:23 (EET)

ei ole mõtet definitsioone ise välja mõelda, kui seda on juba asjatundjad teinud. Selle artikli puhul on suureks abiks keskkonnasõnaraamat [1], kus ka septiku mõiste sees--Bioneer1 19. november 2011, kell 00:42 (EET)
Definitsioon on ikka puudu. Minu arvates ei tohi me teatmeteoseid kopeerida. Kes üldse selle sõnaraamatu on koostanud? Olen märganud seal kummalisi asju ja keel pole ka just alati kõige parem. --Epp 14. detsember 2011, kell 21:28 (EET)
Kui definitsioon on kvaliteetne, siis on mõttekas muidugi copi-paste viitega teha. Mu meelest üks rumalamaid asju on definitsioone ise välja mõelda, kui seda on ala eksperdid juba teinud. See sõnaraamat on praegu eestikeelsetest autoriteetsemaid ja uuemaid (loomulikult on seal vigu). --Bioneer1 14. detsember 2011, kell 23:19 (EET)

4000–7500 liitrisest parandas keegi õigeks, nüüd on see jälle valesti. Adeliine 15. detsember 2011, kell 22:09 (EET)


Katkine link[muuda lähteteksti]

Korduval kontrollimisel on leitud, et järgnev välislink ei tööta. Kontrolli selle toimimist ja vajadusel paranda vigane link.

--MastiBot (arutelu) 7. juuli 2013, kell 03:15 (EEST)


Katkine link 2[muuda lähteteksti]

Korduval kontrollimisel on leitud, et järgnev välislink ei tööta. Kontrolli selle toimimist ja vajadusel paranda vigane link.

--MastiBot (arutelu) 7. juuli 2013, kell 03:15 (EEST)