Arutelu:Süvamuusika

Selle lehekülje sisule puudub teiste keelte tugi.
Allikas: Vikipeedia

mida iseloomustab sügavam sisu ja tähenduslikkus.

Minu meelest on see ainult sõna üks ja mitte põhiline tähendus. Nii nagu praegu määratletud, on tegu hinnangulise mõistega, kuid põhiline on ikkagi tähendus, milles eristatakse teatava päritoluga muusikasuunda olenemata sellest, kui sügav või tähenduslik üks või teine sellesse kuuluv teos on. Andres 22. november 2005, kell 11.59 (UTC)
Ma arvan ka, et sügav sisu ja tähenduslikkus pole nii tähtis, kui sellest definitsioonist näib. Olen kuulnud Erkki-Sven Tüüri raadioloengut, kus ta ütleb umbes nii, et muusikas ei ole tähendus alati hädavajalik, sest ka ilu on väärtus omaette. Usun, et see ei ole eriti harukordne arusaamine.ML 25. juuli 2007, kell 22:29 (UTC)
Keeruline on see defineerida igal juhul. Võib-olla kunstmuusika ja kõrgkultuuri kaudu? Aga ka siis tekib vist probleeme, eriti kõrgkultuuriga. Ma ei tea sarnast terminit inglise või saksa keeles, et neist vikipeediatest eeskuju oskaks võtta. Aga eesti keeles igatahes termin on ja artikkel on järelikult vajalik.ML 25. juuli 2007, kell 22:29 (UTC)

mõistega levimuusika, mida iseloomustab laialdasem levik.

Jutt on vist ikka sellest, et levimuusika on levinum kui süvamuusika, mitte sellest levimuusika mõiste on levinum? Andres 22. november 2005, kell 11.59 (UTC)

Tavaliselt mõistetakse süvamuusika all klassikalist muusikat

Kui mõelda siin klassikalise muusika all klassitsistlikku muusikat, siis see küll paika ei pea. Ka väljendit "klassikaline muusika" on kasutatud laiemas mõttes just süvamuusika tähenduses. Andres 22. november 2005, kell 11.59 (UTC)

Mis on pildil kujutatud. Andres 9. juuli 2010, kell 16:17 (EEST)[vasta]

Pilt viidud üle artiklisse Futurism.--Andrus Kallastu 10. juuli 2010, kell 13:04 (EEST)[vasta]

Saksa vikis on artikkel de:E- und U-Musik. Kuna tegu on selge hinnangulise mõistepaariga, mis meile on jõudnud Valter Ojakääru vahendusel, siis äkki oleks otstarbekas ka meil need mõisted ühte artiklisse kokku paigutada?--Andrus Kallastu (arutelu) 15. juuli 2018, kell 18:15 (EEST)[vasta]

Kuna muudes vikides on siiski eraldi artiklid, las jääda nii, nagu on. Võtsin liitmise ettepaneku maha.--Andrus Kallastu (arutelu) 7. september 2018, kell 12:13 (EEST)[vasta]