Arutelu:Rannamõisa pank

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Nii nagu Türisalu panga puhul on mõistlik eristada sellena üksnes mere ääres asuvat astangut, sisemaale jäävat osa on mõistlik eristada aga Naage pangana, kuna see on rohkem seotud klindilahega, nii on ka mõistlik eristada Rannamõisa pangana mereäärset osa Suurupi klindipoolsaarest, Harku klindilahte sisemaal palistavat astang on aga Tiskre pank. - Melilac (arutelu) 5. oktoober 2019, kell 19:52 (EEST)

Osalt on probleemiks see, et kunagi enne Suuroja teoseid on ilmunud veel üks klindiraamat, milles käsitleti pankasid nii nagu EE käsitleb. Selles läks Türisalu pank Väänani välja ja Naage panka ei olnud. Sama kehtis ka Rannamõisa või rannamõisa-Tiskre panga kohta, kus kahel pangal otsene piir samuti puudub, samas kui Rannamõisa ja Tiskre pangad on väga pikalt olnud kaks erinevat nimetust. - Melilac (arutelu) 5. oktoober 2019, kell 20:28 (EEST)

Kus täpsemalt on kirjas, et Tiskre pank on sisemaal klindilahe küljel? Siin on kaart, kus Tiskre pank on märgitud mere äärde. Kas see kaart ei ole Suuroja järgi? Sisemaal on seal Kallaste pank, nii nagu põhikaardilgi. Pikne 6. oktoober 2019, kell 13:57 (EEST)
Sama asja uuemas raamatuversioonis. Ja tema vanemas raamatus Põhja-Eesti pangad on tiskre ja kallaste pangad esitletud sünonüümidena. - Melilac (arutelu) 12. oktoober 2019, kell 12:16 (EEST)