Arutelu:Rabamine

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Esiteks on see sellisel kujul sõnaseletus ja sobib paremini vikisõnastikku. Teiseks on sellel sõnal ka teisi tähendusi tänapäeval.--Kyng (arutelu) 5. juuni 2013, kell 08:30 (EEST)

Millestki tuleb ju alustada. Kindlasti on see vajalik entsüklopeedia teema.
Kui tarvis, saab teha teisi artikleid. Mul ei tule küll pähe, millest veel. Nendest tähendustest, mis siin on, on see ainuke, millest entsüklopeediaartikli võib teha. Võib ju mainida, et linade ropsimist on ka rabamiseks nimetatud, aga ropsimise kohta on eraldi artikkel ette nähtud. Andres (arutelu) 5. juuni 2013, kell 10:27 (EEST)
Artikli loomist võiks ka alustada nii, et on selgelt aru saada, et siia tuleb mingi artikkle. Praegusel kujul näen ainult sõnaseletust ehk jääb mulje, et keegi on vikiprojektiga eksinud.--Kyng (arutelu) 5. juuni 2013, kell 10:41 (EEST)
Siin ei ole ainult sõnaseletus. Kui allikate kasutamise viis kõrvale jätta, siis mina siin probleemi ei näe. Artikkel peab algama definitsioonist, nii see ka on. Peale selle on üks lause veel. Kui on kas või korrektne definitsioon, on minu meelest küll parem, kui et artiklit üldse poleks. Nojah, see puudus on ka, et räägitakse vaikimisi Eesti kontekstis. Kui kellelgi on rohkem teavet, saab ta selle artiklisse lisada. Andres (arutelu) 5. juuni 2013, kell 10:49 (EEST)
Ja isegi kui see artikkel kunagi ei peaks pikemaks minema, täidab ta oma eesmärki.
Vikisõnastikku saaks pagendada siis, kui tegu oleks ainult sõna tähenduse selgitamisega, nagu see on sõna "rabamine" teiste tähenduste puhul. Andres (arutelu) 5. juuni 2013, kell 10:51 (EEST)