Arutelu:Psühholoogiline manipulatsioon

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Juba esimene lause: "Manipuleerimine on vaimne tegevus, mis korrastab ja organiseerib psüühikas kajastatud teadmisi ümbritseva maailma kohta." on ju räige manipulatsioon! Millises usaldusväärses allikas seda nii defineeritakse? Kas nii-öelda väikekodanikud hakkavad tulevikus iseennast läbi Vikipeedia tsiteerima, et äkki saavad jaole?

Selles artiklis on sõna erinevaid tähendusi meelevaldselt seostatud. On mitu mõistet, need peaksid olema eraldi artiklites. Andres (arutelu) 15. mai 2018, kell 23:06 (EEST)
Osalt võiks liigituse eeskujuks olla en:Manipulation, aga ainult osalt. --Oop (arutelu) 15. mai 2018, kell 23:24 (EEST)
Pakun välja muuta lehekülje nimeks “Psühholoogiline manipulatsioon” (sic!). Sõna manipuleerimine iseenesest võib tähendada ükskõik mida.

Kui see on kellegi koolitöö, siis allikate kriitilisest valimisest ja viitamisest ei ole talle nähtavasti räägitud (ja komadest ka mitte). Annaabi.ee ei ole usaldusväärne allikas ning suurem osa tolle sisust ei ole luku taga seismise tõttu isegi mitte kontrollitav, ajaleheartikleid tuleks aga viidata mitte üksnes Digari lingiga, vaid ikkagi ka lehe nime, ilmumiskuupäeva, autori ja artikli pealkirjaga. (Kust see "külastatud aadressil"-formaat üldse võetud on, ma tõesti ei tea, aga igatahes mitte Vikipeediast.) Rääkimata muidugi sellest, et kui allikat refereerida, siis peaks läbi mõtlema, millest seal üldse räägitakse, ning siis püüdma panna jutu sisu selgelt arusaadavasse lausesse. Mitte nii: "Tiia Penjam, Õpetaja lehe artiklis, pööras tähelepanu sellele, et innovatsioon kooli õppemeetodites võib samuti esineda manipulatsiooni." Viidatud artikkel ei tegelikult midagi manipulatsiooni kohta, mis peaks olema siinse artikli põhiteema, vaid kurdab selle üle, kui innovatsiooni pähe tehakse läbimõtlematuid uuendusi - äärmisel juhul võiks sellele viidates kirjutada artiklisse Innovatsioon mõne kriitilise lause, aga ausalt öeldes on sellekski paremaid allikaid. Kahju küll, ent praegu ei ole olulise osaga siinsest tekstist midagi mõistlikku peale hakata. :( --Oop (arutelu) 15. mai 2018, kell 23:24 (EEST) Meil on valmimas artikkel manipuleerimistehnikatest suhtlemises. Kuidas on artikli koostajale sobivam, kas lisame/muudame olemasolevat artiklit või loome enda oma. EestiSuhtlemistreeneriteÜhing (arutelu) 17. märts 2019, kell 18:45 (EET)