Arutelu:Projekt 1241

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Vene viki järgi ei nimetatud seda laevaklassiks vaid projektiks, Molinija oli üldse mingi koodnimi. Pakun, et pealkiri võiks olla kas "Projekt 1241 raketikaatrid", "Projekt 1241 Molinija raketikaatrid", Projekt 1241 (raketikaatrid) või kui hirmsasti tahta klassi kasutada, siis juba NATO nimetuse järgi ehk "Tarantul-klassi raketikaatrid". Lihtsalt "Projekt 1241" tundub natuke liiga ilmetu. --Kyng (arutelu) 23. juuli 2013, kell 08:44 (EEST)

Mulle tundub just see ilmetu nimi kõige parem. Andres (arutelu) 23. juuli 2013, kell 17:55 (EEST)
"Projekt 1241 raketikaater" ütleks ära, millega tegemist, "Projekt 1241" võib olla mis iganes, miks see parem on?--Kyng (arutelu) 23. juuli 2013, kell 19:23 (EEST)
Sest pikem pealkiri sisaldab rohkem omaloomingut. Andres (arutelu) 23. juuli 2013, kell 20:33 (EEST)
Noh, ma ei tea selle omaloomingu osas aga samas pole näiteks BT-7 või IS-3 kah kuigi kirjeldavad inimesele, kes just ei tea, millega tegu. Teeme siis "Projekt 1241".--Kyng (arutelu) 23. juuli 2013, kell 21:17 (EEST)
Nõus Kyngiga. Kui vähegi võimalik, tuleks anda keelekujult rohkem ütlev pealkiri (sageli aitab liigitäiend). Teistest vikidest ehk saab mõtteid paremaks pealkirjaks--Bioneer1 (arutelu) 24. juuli 2013, kell 14:17 (EEST)

Sellest teemast ütleks siia 5 senti vahele, et 1) Varem on vikis olnud kombeks sõjalaeva marke nimetada klassideks. Nii on ka NATO maades keeleliselt kombeks ja seda teed on mindud meil (eesti k oleks õigeim vist "tüüp", aga see ei leia spetsialistide poolt tunnustust). Sellepärast sai ka sellele artiklile taoline nimi, mis sisaldas "klassi". Vene sõjanduskeele vaste sellele on "projekt". 2) Miks on aga kasutatud lisaks numbrile vene, mitte NATO koodnimetust? Sellepärast, et olla nimega võimalikult originaalne. Tarantul on staapidele mõistlikum OPFOR mängudel, aga nimi on ka artiklis korrektsuse huvides kohe mainitud. 3) Laevaliigi/tüübi sõna "raketikaater" järgi on huvilistel märgatavalt lihtsam artiklit otsida. Neid projektinumbreid on ju kümneid ja pole välistatud, et osa neist siia ka kunagi veel tekib. 4) Eeldan et vikis peaks olema sama teema artiklite (sõjalaevaklassid) pealkirjad kuidagi süsteemselt sarnase kujuga. Vaevalt on Teie eesmärgiks võimalikult segapuder (kuigi see tundubki suht nö `eestlaslik`)? Et kui muudate põhimõtteliselt konkreetse artikli pealkirja - muutke siis palun ka kõiki ülejäänud sõjalaevalaevaklasside omi vastavalt. 5) Kui pealkiri on aga tõesti liiga pikk, võib kustutada koodnimetuse vahepealt. Artikli ja veel paari eesmärk on avardada silmaringi. Vastava konflikti korral oleks just need meil kindlalt külas, moodustades naabrimeeste siinsest laevastikust olulise osa. Kõike head ja päikest! – Eelneva allkirjata kommentaari kirjutas anonüümne (arutelukaastöö) 24.07.2013.