Arutelu:Polaarsus rahvusvahelistes suhetes

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Halb pealkiri. Andres 3. november 2011, kell 20:56 (EET)

Sisulise poole pealt häirib, et artiklis on kasutatud väga palju otsetõlget, mis muudab eestikeelse teksti mõttest aru saamise kohati üsna keeruliseks. Artikkel tundub küll veidi lühike, kuid samas on defineeritud kõik olulised polaarsuse tüübid ja seejuures on kasutatud positiivselt palju näiteid. Mõndadest neist oleks küll võinud rääkida põhjalikumalt. Kasutatud on küll ainult ühte pilti, kuid sellise pigem teoreetilise ja jutustava sisuga artikli juures ei olegi ehk illustratsioonide paljusus kõige olulisem.

Arvestades, et juba ingliskeelses artiklis, mida ilmselt on tõlgitud, esineb suhteliselt vähe allikaid ja viiteid, ei saa käesolevat artiklit nende vähesuses või puudumises süüdistada. Nii palju, kui neid originaalses artiklis leidus, on neid ka eestikeelsesse ilmselt lisatud

Õigekirjavead: Süsteemitüüp-peaks olema kirjutatud lahku, majandusliku- puudu on üks k, täieliku-puudu on üks k, enamikel juhtudest- peaks olema "enamik juhtudest", enamikku-puudu on üks k, USA mõju all-peaks olema "alla", Bipolaarsuse riikideühenduste näitel-Bipolaarsus peaks ehk olema nimetavas käändes, laiahaardlisemalt-puudu üks e, allianssi-peaks olema "alliansside", enamust- lõpus üleliigne t, saavad mõjuvõimu läbi alliansside ja sõdade läbi-sõnakordus.

Vikipeedia tava kohaselt peaks esimeses lauses olema defineeritav mõiste rasvases kirjas. Ülesehitus ja vormistus tunduvad olevat korras. Siselinkide koha pealt jääb silma suhteliselt vähe veel kirjutamata artiklitele viitavaid ehk punaseid linke.--Jpadrik 9. november 2011, kell 18:11 (EET)


Halb pealkiri. Andres 26. november 2011, kell 16:29 (EET)


Artikkel on liiga lühike ja puudulikult viidatud. Adeliine 13. detsember 2011, kell 23:51 (EET)


Pealkirjaga peaks midagi ette võtma. Kui seda kohe ei tee, siis see artikkel jääb leidmatuks.

Kui mõistet väljendaks termin "polaarsus", siis peaks siia tulema link leheküljelt Polaarsus. Aga ma kahtlen, kas sellist terminit üldse on. Definitsioon on siin segane ja kahtlane. Andres 18. detsember 2011, kell 23:58 (EET)