Arutelu:Piimapukk

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Kas meil tõesti yhtki piimapukipilti pole? --Oop 28. august 2011, kell 21:31 (EEST)


Seletage mulle lollile ära, miks pidi pukk nii kõrge olema, et piimanõusid sinna vinnama pidi? Ja teine asi: tänapäeval on aga talunikel piimajahutid'. Kuidas see piimakogumise ja pukkidega seotud on? Adeliine 25. september 2011, kell 19:13 (EEST)

1. Et saaks otse autokasti tõsta või tsisterni valada. 2. Piima hoitakse jahutis, kuni koguneb rohkem ja saab viia yhelt tootjalt korraliku koguse kokkuostu, mitte ei korjata igapäevase ringiga nii, et kõik kallatakse yhte paaki ja heal juhul viskab laborant enne kallamist pilgu mannergusse. --Oop 25. september 2011, kell 21:25 (EEST)

Paistab, et allikad räägivad piimapukiga seoses muudkui redelist. Mina tegin piimapukkide algusajast (1960ndatest) saati hobi korras pistelisi vaatlusi Järvamaal, aga ei sattunud seal kunagi redeliga piimapukke nägema – ainult korralike trepiastmetega piimapukid hakkasid silma. Eralehmapidajad olid sageli vanemad inimesed, sh pensionärid, neil oleks redelil ronimine ja seda mööda veel 25–40-liitrise piimanõu kaasatarimine väga ebamugav, kui mitte võimatu olnud. Lisasin artiklisse trepiastmed, kuid ilmselt jäängi imestama, kuidas mujal siis redelitega hakkama saadi. Kuriuss 3. august 2018, kell 18:25 (EEST)

See redeli jutt paistab olema eksitus, allikad räägivad ainult algusaegade laborandi kaasaskantavast redelist. Kuigi küllap kasutati kusagil ka püsivaid redeleid, siis reeglina oli ikkagi trepp ehitatud. --Minnekon (arutelu) 3. august 2018, kell 19:13 (EEST)