Arutelu:Parima lavastaja Oscar

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Siin on aastaarvud kõik nihkes. Tuleks võtta aluseks inglisekeelse Wikipedia aastaarvud. Oscari aastaarv näitab, millise aasta filme hinnati, mitte seda, millal auhind üle anti. --VillaK (arutelu) 5. veebruar 2015, kell 22:32 (EET)

Mitmes keeles on auhindade jagamise aasta järgi. Arvan, et ka see pole vale. Meil on artiklipealkirjad stiilis "2000. aasta Oscari auhinnad", need aastaarvud lähevad praegu sellega kokku. 84.50.7.230 5. veebruar 2015, kell 22:59 (EET)
Seda juttu ei saa tõsiselt võtta. Algallika andmebaas on siin:[1]. Oscari võitjaid esitatakse kujul: 2013 (86th) Academy Awards, presented on March 2, 2014 jne. Kõige esimene oli 1927/28 (1st) Academy Awards. Mitte 1929. Samal moel esitab Oscari saanud filme ka EE 7.köide. Paistab, et nii kiiresti me need lugejate erinevad vajadused unustasimegi, küsin ma anonüümselt kommenteerijalt? --VillaK (arutelu) 6. veebruar 2015, kell 07:59 (EET)
Tõepoolest, kui esitus lahkneb ametlikust arvestusest, siis tekib kergesti segadus. Ja segadust tekitab ka see, kui me piirdume ametliku aastaarvuga. Arvan, et me peaksime samuti kasutama sellist esitust, mis oleks ühemõtteline, kuigi see on kohmakas. Andres (arutelu) 6. veebruar 2015, kell 09:55 (EET)
Kui muuta, siis tuleb muuta igal pool, ja see on muidugi päris suur töö. Pakun, et selles artiklis siin võiks teha samasuguse tabeli nagu inglise vikis ning lisada järjekorranumbri ja kätteandmise aja. Andres (arutelu) 6. veebruar 2015, kell 09:59 (EET)
Ma saan aru, et aastaarvud võib esitada ka teisiti, algallika järgi. Ja ma poleks väga vastu, kui siin nii tehtaks. Aga sellegipoolest ma ei arva, et ka näiteks prantsuse, saksa või vene vikis on aastaarvud valesti. Mulle tundub see lihstamini mõistetav, kui auhinnatseremoonia on nimetatud toimusmisaasta järgi, nii nagu on igasuguste muude sündmuste artiklipealkirjades. Kui ka seda mitte muuta, siis, nagu öeldud, lähevad siin praegused aastaarvud sellega kokku. Seda aastaarvude asjade tuleks mõlemat pidi niikuinii alati eraldi selgitada, et segadust ei tekiks. 84.50.7.230 6. veebruar 2015, kell 17:45 (EET)
Ma olen nõus, et kõige selgem pilt tekiks siis kui esitatakse nii aasta, mille eest see auhind saadi (mis on ühtlasi filmi ilmumise aasta ja see aastaarv on olnud graveeritud ka Oscari kujule, vt nt [2] [3]), kui järjekorranumber (mis on identifitseeriv tunnus sõltumata aastast) kui ka tseremoonia toimumise kuupäev, millal auhind üle anti (mida neist kolmest tunnusest kindlasti kõige primaarsemaks ei saa pidada, erinevalt praegusest esitusest).
Lisaks Oscaritele on tegelikult veel mitmeid auhindu, mis antakse välja eelmise kalendriaasta eest alles järgmise kalendriaasta alguses. Eestis näiteks Aasta arvamusliider, vt ka [4]--VillaK (arutelu) 6. veebruar 2015, kell 20:13 (EET)