Arutelu:Palanumägi

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Minu meelest väärivad õpperajad ka artiklit. Andres (arutelu) 8. veebruar 2015, kell 14:06 (EET)

Võib-olla küll. Ehkki need rajad eksisteerivad seni kuni neid regulaarselt hooldatakse ja kuni neil käiakse. Mis võib mõnikord jääda ajaliselt suhteliselt lühikeseks. On mitmeid ca 10 aastat tagasi rajatud õpperadu, mis on tänaseks kinni kasvanud, tormimurtud puud peale langenud, sildid pehkinud. Nii, et siin võib esitada ka teatud kahtlusi.--VillaK (arutelu) 8. veebruar 2015, kell 14:18 (EET)
Nendest võib ka minevikus rääkida. Andres (arutelu) 8. veebruar 2015, kell 15:05 (EET)
Võib. Kuid ajaressurss ei ole piiramatu. Ja ka eesti keeles kirjutavate inimeste arv on piiratud. Ei saa eeldada, et kunagi hakkavad kõik Eesti täisealised elanikud iga päev paarkümmend Vikipeedia artiklit kirjutama. Teisisõnu, tuleb teha valikuid ja seada prioriteete. Ei ole prioriteetne dubleerida materjali, mis mujal on heal ja kättesaadaval kujul olemas. Esialgu piisab viitamisest. Mida juuresolevas artiklis oli ka tehtud. --VillaK (arutelu) 8. veebruar 2015, kell 15:23 (EET)
Ma küsin lihtsalt sellepärast, et ma paneksin siis lingi. Ei või iial teada, kellel oleks aega ja tahtmist kirjutada. Andres (arutelu) 8. veebruar 2015, kell 15:32 (EET)
Seda küll.--VillaK (arutelu) 8. veebruar 2015, kell 16:04 (EET)

Panin lingi iga asja juurde, mida on nimepidi mainitud. Kui need artiklid kirjutatakse, siis see artikkel saab informatiivsemaks. "Meetri" asemele panin lühendi, sest nii minu meelest silm haarab kergemini. Andres (arutelu) 8. veebruar 2015, kell 16:24 (EET)

Kiidjärve vesiveskist on artikkel olemas. Kiidjärve veski paisust eraldi artiklit ei ole, mõnest teisest paisust on. Samas ilmselt ongi mõned paisud tuntumad, olulisemad, kõne- ja kirjutamisväärsemad kui teised.--VillaK (arutelu) 8. veebruar 2015, kell 16:46 (EET)
Veel seda, et kui tegemist ei ole loodusliku paisuga, siis peab paisutamiseks olema vee erikasutusluba, mis siis seab ka teatud tingimusi ja teeb ettekirjutusi. Nii et võib võtta ka seisukoha, et kõik sellised paisud, millele on väljastatud vee erikasutusluba ja mis on vastavas andmekogus, on artikliväärilised. Kui keegi nendest kirjutada jõuab. --VillaK (arutelu) 8. veebruar 2015, kell 16:50 (EET)
Paisude artikliväärilisuse kohta mul ei ole seisukohta. Kui see on veski pais, saab sellest veski juures kirjutada, aga kui keegi arvab, et peaks eraldi olema, siis ma ei tea vaielda. Andres (arutelu) 8. veebruar 2015, kell 17:14 (EET)