Arutelu:Nutistu

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Siia ei tule linke. Adeliine 12. märts 2016, kell 15:00 (EET)

nüüd on siia mõned Vikipeediasisesed (hüper)viited olemas. suwa 12. märts 2016, kell 16:20 (EET)

Plagiaat[muuda lähteteksti]

"Kasutusvaldkondade" osa on tuimalt kopeeritud Postimehe artiklist... -Daniel Charms (arutelu) 3. veebruar 2018, kell 13:45 (EET)

Turvalisuse osa on nähtavasti ka kopipeist. -Daniel Charms (arutelu) 5. veebruar 2018, kell 15:23 (EET)

Kuigi ajaloo peatükis on värkvõrk mainitud, peaks see minu arvates ka definitsiooni sisse jääma, sest on kasutusel (olnud). Saab ju vormistada kõnekeelse või ebasoovitatava sünonüümina. Adeliine 3. veebruar 2018, kell 13:51 (EET)

Õigus, ma ei tea, miks see mul kahe silma vahele jäi. - Daniel Charms (arutelu) 3. veebruar 2018, kell 23:18 (EET)

Ese[muuda lähteteksti]

esemevõrk, värkvõrk — veel viiteid.—Pietadè 4. veebruar 2018, kell 09:39 (EET)

Hea leid, mul miskipärast ei tulnud pähe sinna vaadatagi. Kuigi selle sõnastiku tase on kahjuks kohati ebayhtlane - nt inglise cookie vasteks pakub see "brauserikook"... Daniel Charms (arutelu) 4. veebruar 2018, kell 18:35 (EET)
Neil on see (praeaenik) vähemalt järjekindlalt (kui otsingut vaadata), küpsised, präänikud jne (osalt ripub vist ära õpetajatest, nii vanematest, kes toitsid, kui tasekõrgemal);
samas, eeldada on, et suhteliselt uut sõna, nagu "nutistu" seda on, ametlikes kirjatükkides (kõik ELst lähtuv jne), niipea (läbivalt) kasutama ei hakata, silm on sattunud peale suht kummalistele sõnadele/sõnaühenditele (ELi skribeeritus), ise vahendan "värkvõrk" vaste all...
lisaks, hetkel annab otsingu "Internet of things" euroliidu allikas vastuseks 73 vastet (PS, 'Archives' all peab olema linnuke), vanim on aastast 2013 (kui "nutistu" põlnd veel syndinudki); ja kui V-ia hakkab propageerima uudissõnade kasutuselevõttu, kuis siis olla eelnevalt olemas olnud sõnadega/sõnaühenditega(?), nt kui mõni ehk ei saa aru "nutistust", kaotab, väidetavalt, ca 600 000 € (teiste sõnadega: Vikipeedia võistutoimetamisauhinnad kogu järgnevaks 600 aastaks), ja nõuab, nt, Vikipeedialt, ca pool miljonit..., eurot ikka...—Pietadè 4. veebruar 2018, kell 21:08 (EET)
Kasutatavusest lähtuvalt võinuks ehk tõesti põhimõiste olla "asjade internet", kuna sellele tuleb guugeldades kõige rohkem vasteid. "Nutistu" kasutuselevõtu tingis see, et seni põhimõistena kasutusel olnud "värkvõrk" on ka veebientsyklopeedia jaoks liialt kõnekeelne, "asjade internet" aga tänaseks vananenud ja yhelt poolt ei kirjelda enam sellega tähistatavat nähtust ("asjade" asemele on tulnud nutikad seadmed), teisalt aga hõlmab sisuliselt kõike. Kui selget ja täpset terminit välja kujunenud ei ole, siis võib minu meelest sama hästi artiklis põhimõistena kasutada ka teiste mõistetega võrdväärsena kõrvuti eksisteerivat uudissõna. -Daniel Charms (arutelu) 5. veebruar 2018, kell 22:04 (EET)
Eks siin ole keerukas kuldset keskteed leida, kui see üldse olemas olla saab. Oli "tänapäävane eesti Wabariik", või kuis see kirjapilt oligi, tuhandeaastaseid kirillitsas näiteid ei hakka toomagi. Minu jaoks oli õpetlik (???) see, et sain teada, et olen olnud-olen NÖHA (kõha/nohu koos) kandja...—Pietadè 7. veebruar 2018, kell 15:29 (EET)