Arutelu:Nanokiud

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Fiibrid ehk kiud on nanomaterjalid, mida iseloomustab hea painduvus ning kuvasuhe, mis on suurem kui 1000:1.

Kõik kiud ei ole nanomaterjalid. Kas kuvasuhte all on mõeldud pikkuse ja läbimõõdu suhet? Artiklis Kuvasuhe on juttu millestki muust. Kiudude definitsioon siia ei kuulu, vaid artiklisse Kiud. Andres (arutelu) 25. oktoober 2014, kell 10:05 (EEST)

Ka "üldiselt loetakse" eeldab definitsiooni. Inglise viki järgi on laiem mõiste kasutusel tekstiilitööstuses. Andres (arutelu) 25. oktoober 2014, kell 10:08 (EEST)

Nüüd on siin "definitsiooni järgi" ja "üldiselt loetakse" sama allika järgi. Selline vastandus ei ole ilma selgitusteta arusaadav. Andres (arutelu) 27. oktoober 2014, kell 00:34 (EET)

Artiklis kuvasuhe on välja toodud ikkagi, et see on pikkuse/laiuse matemaatiline suhe, kuigi artikkel üldiselt on ekraanidest. Eesti keeles pole artiklid geomeetrilise kuvasuhte kohta nagu on inglise keeles, seega ma leidsin, et parema arusaamise mõttes sobib ka antud kuvasuhte link. Mtamme (arutelu) 26. oktoober 2014, kell 15:55 (EET)

Artiklis on jutt kujutise kõrgusest ja laiusest. Arusaamise mõttes see ei sobi, mina küll sellest aru ei saa.
Millises eestikeelses allikas on jutt geomeetrilisest kuvasuhtest? Ma kahtlen selle termini olemasolus, sest "kuva-" viitab ju ekraanile või vähemalt kujutisele. Kui ka see on, siis tuleb sellest rääkida eraldi artiklis.
Miks mitte rääkida lihtsalt läbimõõdu

(või paksuse) ja pikkuse suhtest? Andres (arutelu) 26. oktoober 2014, kell 23:32 (EET)

Võib jy Andres (arutelu) 26. oktoober 2014, kell 23:32 (EET)