Arutelu:Mesonid

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Mesonid on kvargist ja antikvargist koosnevad elementaarosakesed bosonid /.../ Mesonid on liitosakesed hadronid, ... Kummad nad siis on: elementaar- või liitosakesed? --Metsavend 11. oktoober 2009, kell 20:16 (UTC)

Vaata Arutelu:Fundamentaalosake. --Epp 11. oktoober 2009, kell 20:26 (UTC)
Mesoneid nimetatakse traditsiooniliselt elementaarosakesteks, nii nagu ka aatomeid nimetatakse traditsiooniliselt aatomiteks.
Hardi väitel Eesti füüsikud seda sõna enam liitosakeste kohta ei kasuta. Siiski kasutas seda sõna Jaak Lõhmus, nimetades lihtosakesi fundamentaalosakesteks. Selline kasutus esineb ka välismaal. Andres 11. oktoober 2009, kell 20:28 (UTC)

Lisati siia, ei tea, kas sellest tuleb artikkel:

"Mesonid" ka ansambel aastast 1978 asutatud Jõgevamaal Pajusi kultuurimajas. Mängis mitme erineva nime all("Toonikud") kuni aastani 1996. Algne koosseis: Heino Neemre - vokaal, bass, ansambli juht ja hing, Ivo Kuusk - kitarr, Oleg Kuusk - trummid ja Andrus Nõlvak - klahvpillid. Jõgeval esimesel ansamblite üleavaatusel kus ta osales sai "kohalik B" - ehk siis luba mängida ilma tasuta oma kultuurimajas. Peale mitme kooseisu muutuse kvaliteet paranes ja mängimas käidi üle eesti, mitte enam "Mesonid" nime all.

--Epp 1. november 2010, kell 04:29 (EET)