Arutelu:Mart Laari teine valitsus

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Muutsin pealkirja, aga seegi pole hea, sest kes see nii täpselt neid numbreid mäletab. Võiks ehk teha artikli "Mart Laari valitsused". Andres 25. juuli 2006, kell 19.10 (UTC)

Minu idee oli teha valitsused kronloogilises järjestuses. See, et noid peaministri järgi kutsutakse on lihtsalt inglisekeelse traditsiooni järgi. Seepärast panin ka selle "II" lihtsalt, et oleks loendatud, mitte eraldi rõhutatud.--Kinks 26. juuli 2006, kell 08.34 (UTC)

Ka Eestis kutsutakse valitsusi peaministri järgi.
Sa pead arvestama, et artikli teema ei lülitu mitte ainult ühte konteksti. Näiteks lülitub see ka Mart Laari isiku konteksti.
Valitsusi oleks võimalik eristada ka aastaarvude abil. Siis aga peaks praegune pealkiri ikkagi jääma ümbersuunamiseks. Andres 26. juuli 2006, kell 08.45 (UTC)

Välja jäetud:

[2000]] aasta lõpus hindas opositsioon valitsuse tööd väga madalalt. Eestimaa Rahvaliidu aseesimehe Mai Treiali sõnul ei ole valitsus pannud ennast rahva teenistusse: "Palju valskust ja soovimatust täita seadusi, viimane on eriti ohtlik faktor valitsuse tegevuses". 2001 suvel astub Tallinna linnapea kohalt tagasi Jüri Mõis, tema asemele saab Tõnis Palts. 2001 aasta sügisel sai Eesti presidendiks Arnold Rüütel. Aasta lõpus sai umbusaldatud Tõnis Paltsi asemel Tallinna linnapeaks Edgar Savisaar.

2001 aasta oktoobris astus ise tagasi majandusminister Mihkel Pärnoja. Juba kevadest saadik räägiti ja nõuti nii Pärnoja kui teede- ja sideministri Toivo Jürgensoni lahkumist, kuid seni olid need ettepanekud valitsusliidu mainet rängalt räsinud ministrite suhtes vastuseta jäänud. Pärnoja lakooniline põhjendus, et ta astus tagasi, kuna probleemide lahendamise asemel rünnatakse pidevalt tema isikut. Tema suurimateks eksimusteks peeti Eesti Raudtee keerulist erastamst ja NRG-tehingut, kuid neile lisandus hulga teisi süüdistusi.

Andres 24. jaanuar 2007, kell 07:07 (UTC)

Üks lõik oli eelmises redaktsioonis niisugune:

[1999]] aastal sai siseminister Jüri Mõisast Tallinna linnapea. Teda jäi ametist ametisse saatma luukerena sidemed ärimees Meelis Laoga, kellel on politsei andmetel tugev mõju organiseeritud kuritegevuse ringkondades ja siseministrina pidanuks Mõis ka sellest teadlik olema. Peaminister Laar on varem kinnitanud, et uus siseminister peab olema jõuline isiksus, kes jätkab Jüri Mõisa algatatud reforme siseministeeriumis ja selleks leiti sobivaks Tarmo Loodus.

Varasem redaktsioon oli nähtavasti erapoolik, aga tundub, et uus redaktsioon on teistpidi kallutatud. Andres 24. jaanuar 2007, kell 07:09 (UTC)