Arutelu:MDMA

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Tere !

Kas metüleendioksümetamfetamiin (MDMA) on Ecstasy toimeaine? Mariina 6. aprill 2014, kell 13:39 (EEST) alias Простота

Sageli on, kuid paljudes "ecstasy" nime all müüdavates tablettides on tänapäeval lisaks MDMA-le või selle asemel hoopis teisi aineid: nt MDA, MDEA, metüloon, kofeiin jt stimulandid, rahustid, mitte-psühhoaktiivsed ained (vt. https://www.ecstasydata.org/ ja Sherlock, K., Wolff, K., Hay, A. W., & Conner, M. (1999). Analysis of illicit ecstasy tablets: implications for clinical management in the accident and emergency department. Journal of Accident & Emergency Medicine, 16(3), 194–197.). Ka "Molly" peaks olema MDMA, aga sageli ei ole. Nii "ecstasy" kui "Molly" koostis on aja jooksul järjest alla käinud ja on päris suur tõenäosus, et "ecstasy" nime all müüdav tablett ei sisalda üldse MDMA-d. Konkreetse keemilise koostisega ainel ja sellega seotud uimastite tänavanimedel peaks sellistel juhtudel vikipeedias olema eraldi artiklid, mis vastastikku teineteist viitavad. --Aiatee (arutelu) 6. aprill 2014, kell 20:58 (EEST)
Tere Aiatee!
Siis ei saa nn "ecstasy"-surmade korral kindlalt väita, et surma põhjustas "ecstasy"s sisalduv MDMA, MDA ehk MDEA ja või muu sarnane... muidugi juhul kui aine pole kiirelt tuvastatud...
Mariina 7. aprill 2014, kell 07:03 (EEST) alias Простота
MDMA-d ei loeta ohtlikuks mitte sõltuvust tekitava ainena vaid just ebamäärasuse suhtes manustatavate dooside osas, erinevad indiviidid taluvad MDMA-d erinevalt. MDMA kliinilised uuringud annaksid minu arust pisut rohkem infot aga hetkel ise neid internetist ei leidnud. Ei aita ju kui kirja läheb, et vererõhk tõusis 1 tund peale tableti sisse võtmist 160 mmHg kui ei ole mainitud inimese normaalseid vererõhunäitajaid.
Mariina 6. aprill 2014, kell 20:35 (EEST) alias Простота

Ohtlikkuse lõigus ei ole piisavalt selgelt välja toodud, et ecstasy ohud on põhjustatud musta turu reeglitest ja need ei ole MDMA ohud. Pakun, et ecstasy ohtude lõik tuleks kolida artiklisse Ecstasy ja sellele korralikult viidata. Umbisik (arutelu) 24. jaanuar 2019, kell 16:41 (EET)