Arutelu:Lauri Pedaja

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Siit saab ehk midagi artikli juures kasutada. --Mona 29. november 2010, kell 13:34 (EET)[vasta]

Lauri Pedaja(04,04 1987) on kasvanud Viljandi MK väikeses külas nimega Halliste,kus elab 300 inimest,seal on üks pood,üks kool ja mõned 2-3 kordsed paneelmajad. Oma kooliteed alustas Pedaja Halliste algkoolis(hiljem Halliste Põhikool),kus lõpetas 9 klassi. Peale põhikooli lõpetamist siidrus Lauri elama Tallinna ja alustas õpinguid 32.kk teatriklassis mille juhendajaks oli Gerda Kordemets. Keskkooli Teatriklassis osales Lauri enam kui 20 etenduses ja oma lõpuetendusega kogus üleestilistel teatrifestivalidel näitlejapreemiaid. Peale keskkooli lõpetamist proovis Lauri Lavakasse,kuid ei saanud siise(jõudis 400 inimesest 40 parema hulka).Lauri elas seda päris raskelt üle ja oli mõelnud,et läheb soome ehitajaks,kuid siiski otsustas minna TTHK'sse juuksuriks õppima. Hetkel Pedaja töötab juuksurina,ning on osalenu juuksurina ühe hooaja Zenja Fokini saates ,,Stiilipäevik.


Näitlejatee: oma esimesed pisikesd rollid tegi Pedaja juba lasteaias 6 aastaselt. Pedaja esimene roll milles märgati temas tärkavat näitlejapisikut oli legendaarne Mõmmi aabits ja Rebase Reinu roll 4 klassis. Hiljem osales Pedaja kõigis kooli näidendites ja liitus Abja-Paluoja lasteteatriga Hubertiina, kus tegi kaks rolli. Mary Poppinsis perepoeg Michael ja Pipi Pikksukas Tom. Tõelise tuule sai Pedaja tiibadesse Tallinnas 32.kk teatriklassis,kus hakati teda lihvima ja õpetama süstemaatiliselt. Lauri paistis seal silma väga tugeva tahte ja töövõimekuse poolest, tänu millele sai ta ka rolli Ilmar Raagi filmis ,,Klass´´, kus ta kehastas klassi pahapoissi Andreas. 2007 aastal osales Lauri kanal 2 testprojektis Teravad Mehed,kus mängis süüdimatult lolli noort juuksurit nimega Kristo. 2009 kevad/suvi osales Pedaja M&B Stuudio amatöörfilmis ,,Ohver kus kehastas Roometi nimelist sutenööri. ,,Ohvri võtetel kohuts Pedaja ka oma praeguse elukaaslase Margret Järvega. 2010 Veebruaris hakkasid kanal 2 sarja ,,Ühikarotid võtted,mis oli 2 hooaega järjest eesti enimvaadatud telesari,Lauri kehastas seal süüdimatut ja pahapoissu nimega Kustav aka Staff. 2011 alguses algavad ,,ühikarotide 3 hooaja võtted.

Eeaelu:

Lauri ema nimi on Laine Pedaja,kes elab ja töötab mulgimaal kultuuritöötajana. Ta on Halliste rahvamaja ja Mõisaküla kultuurimaja juhataja. Lauri isa nimi on Viljar Pedaja. Viljar on ärimees ja jättis oma pere maha,kui Lauri oli 14. Lauri Õe nimi on Pirgit Pedaja. Pirgit töötab 1188 müügijuhina ja tal on 2007.a suvel sündinud tütar nimega Martha-Mii. Hetkel elab Lauri koos oma pruudiga,kellega tutvus ,,Ohvri võtetel.Katkine link[muuda lähteteksti]

Korduval kontrollimisel on leitud, et järgnev välislink ei tööta. Kontrolli selle toimimist ja vajadusel paranda vigane link.

--MastiBot (arutelu) 6. juuli 2013, kell 13:26 (EEST)[vasta]


Vene vikipeedias on tema kohta kirjutatud: "6 лет проучился в русской школе". See ei ole tõsi. Velirand (arutelu) 10. veebruar 2017, kell 16:08 (EET)[vasta]