Arutelu:Lörts

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Kui "lumelörts" peaks olema õigem sõna, siis tuleb pealkirja muuta. Kui "lobjakas" on sünonüüm, tuleb seda alguses mainida. Andres 14. oktoober 2010, kell 11:17 (EEST)

Puuduvad viited allikatele. EMHI lehel on "Märg lauslumi ehk lauslörts (sleet, melted snow, wet snow) - sademed, mis langevad maapinnale suurte räitsakatena ja sulavad kiiresti. Õhutemperatuur on nullilähedane. Vahel sajab koos räitsakatega ka vihmapiisku.

Märg hooglumi ehk hooglörts (showers of rain and snow) - sademed laiade märgade räitsakate näol, sageli koos vihmaga." Geonarva 14. oktoober 2010, kell 12:25 (EEST)

Kas see on seesama asi, millest siin jutt on? Andres 16. oktoober 2010, kell 13:01 (EEST)

Lobjaks on see, mis on juba maapinnal, milles saab kuiva jalaga kõndida ainult veekindlate jalanõudega, näiteks kummikutega. Seda poolvedelat ollust, mis taevast parajasti langeb, nimetatakse lörtsiks!

Midagi analoogset terminiloogiast: langev, jutiga "täht" taevalaotuses on meteoor, maapinnale kukkunud põlemata jääk meteoorist on meteoriit. 7. oktoober 2018, kell 12:45 (EEST)

Seda väidet tuleks ka tõendada. EKSSi järgi sellist eristust ei ole. Võib-olla see on meteoroloogiaterminoloogias. Andres (arutelu) 7. oktoober 2018, kell 15:44 (EEST)

Lähtuda peamiselt EKSS-st ei tee moderaatorile just au. Elame veel siiski eestikeelses keskonnas ja ei pea veel tõestama, et eesti keeles on asjad just nii nagu me räägime. Lobjakas tekib maapinnal ka siis kui üldse ei sajagi, maapinnal olev lumi (soolaga rikastatud lumi) muutub sula või mõni kraad alla nulli ilmaga tänavatel trampimisega lobjakaks 8. oktoober 2018, kell 11:55