Arutelu:Kinobuss

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

LUBA on saadud Kinobussi tegijate poolt. Ausõna

Isegi siis pole see entsüklopeediaartikkel. Ta peaks algama definitsiooniga, mis see kinobuss üldse on. --Improvisaator 2. oktoober 2009, kell 13:42 (UTC)


Katkine link[muuda lähteteksti]

Korduval kontrollimisel on leitud, et järgnev välislink ei tööta. Kontrolli selle toimimist ja vajadusel paranda vigane link.

--MastiBot (arutelu) 6. juuli 2013, kell 11:03 (EEST)

Taustalugu[muuda lähteteksti]

Lisasin sellise lause, mille juurde on tõenäoliselt vaja teksti kinnitavat viidet:

Nii kaabellevi laia leviku ja kaabelprogrammide mitmekesisuse tõttu, kui ka elatustaseme tõusuga seoses langes filmipiraatluse tase 2000ndatel aastatel järk-järgult.

Sest mõni võib väita, et piraatluse tase tõusis, sest inimestel tekkis lõpuks raha filmikandjate ja andmekandjate ostmiseks. Siiski hakkas organiseeritud videopiraatlus tänu Internetile kaduma. Filmide ebaseaduslik kopeerimine langes edasi sammu elatustaseme tõusuga, veebipoodide levikuga (Amazon jt), ning kui filmilaenutus hakkas lõpuks üle Interneti/kaabellevi töötama. -Mardus /arutelu 1. juuli 2016, kell 17:44 (EEST)

  • Lisaks võis mängida oma rolli ka vähemkvaliteetsete filmi-DVD-de odavnemine niivõrd, et isegi ametlik ost osutus soodsamaks (isiklik tähelepanek), aga seda pigem peale 2010ndaid aastaid. -Mardus /arutelu 1. juuli 2016, kell 17:46 (EEST)
  • Lisaks veel organiseeritud filmipiraatluse väljajuurimine politsei poolt. Rohkem põhjuseid ei oska peast enam nimetada. Kogu see artiklis väljatoodud taustalugu peaks nagu lahti seletama, miks kinoskäimine Eestis vähenes. Võib väita, et oma rolli mängis ka rubla hüperinflatsioon, majanduslangus ja kuni 1992. aastani rahareformiga venitamine. Muidu saaks kogu loo kopeerida ka Eesti meediatarbimise ajaloo sisse. -Mardus /arutelu 1. juuli 2016, kell 18:11 (EEST)