Arutelu:Kapsas

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Peakapsal (kapsastel) peaks olema eraldi leht Ulrika 21. detsember 2010, kell 00:40 (EET)

Aga võib-olla peakski selle pealkirja all rääkima peakapsast. Andres 21. detsember 2010, kell 00:45 (EET)
Selle lehekülje sisu võiks olla näiteks pealkirja Lehtkapsas all. Praegune pole loogiline. Andres 21. detsember 2010, kell 00:47 (EET)
Miks peaks olema lehtkapsa all? Loogika ongi selles, et lill-, nui-, pea- ja nii edasi on kapsa teisendid. Kui mujal on artikkel "nelk (perekond)", siis see peaks olema "kapsas (teisendid)". Valgest peakapsast peaks ikkagi rääkima artikkel valge peakapsas, või siis vähemalt artikkel peakapsas, mis räägib kõikidest peakapsa alaliikidest. Ulrika 21. detsember 2010, kell 11:24 (EET)
Olgu siis nii. Ma vaatasin ennist valesti. Teen ettepaneku, et selle artikli pealkiri oleks Kapsas (liik) (kusjuures metskapsas ei ole köögivili, kas pole, nii et siin pole esitus täpne) ning teha Kapsas ümbersuunamiseks artikklisse Valge peakapsas. Peakapsas peaks olema eraldi. Või ehk tõesti suunata kapsas pealkirja Peakapsas alla. Pooldan siiski esimest lahendust, sest kapsa nime all tuntakse valget peakapsast ning punast peakapsast nimetatakse punaseks kapsaks. Seda, et on olemas kapsa nimeline liik ning et näiteks lillkapsas kuulub samasse liiki, teavad väheseks. Enamiku lugejate jaoks tähendaks praegune olukord jooksutamist. Andres 21. detsember 2010, kell 15:18 (EET)

Minu ettepanek on, et eraldi artiklid oleksid pealkirjadega peakapsas, lillkapsas, nuikapsas, rooskapsas, lehtkapsas ja spargelkapsas, kus käsitletakse vastavaid teisendeid lähemalt. Vähem tuntud kapsad jääksid olemasolevasse artiklisse lingituna, et kui keegi kunagi soovib neist eraldi artiklit kirjutada. Kas peaks siis kapsaste loendi siin artiklis kokku tõmbama ja kõiki teisendeid mitte loetlema ja jätma selle vastavatesse artiklitesse? Ulrika 21. detsember 2010, kell 18:01 (EET)

Arvan, et iga teisendi kohta peaks olema eraldi artikkel, aga neid ei pea kohe tegema, esialgu võib piirduda punaste linkidega. Kapsaste loendit siin kokku tõmmata pole minu arust tarvis. Andres 21. detsember 2010, kell 21:33 (EET)
Minu ettepanek pealkirjade kohta jääb jõusse, ja vähemalt valge peakapsa kohta tuleks kohe midagi kirjutada. Andres 21. detsember 2010, kell 21:34 (EET)
Võib-olla siiski peaks valge peakapsas olema artiklis "kapsas", nagu aedporgand on artiklis Porgand. Andres 21. detsember 2010, kell 21:39 (EET)