Arutelu:Kahetsus
Kahetsev inimene tunneb sageli kurbust, häbi, piinlikkust, depressiooni, pahameelt või süüd pärast seda, kui sündmus on möödas ja ta soovib, et oleks teisiti käitunud.
- Kas kahetsus seisneb nendes emotsioonides või teised emotsioonid kaasnevad sellega? Andres (arutelu) 23. märts 2017, kell 16:46 (EET)
Kahetsus erineb süütundest, mis on eriti emotsionaalne kahetsuse vorm.
- See on arusaamatu. Kas süütunne on lihtsalt emotsionaalselt intensiivne kahetsus? Siis ju süütunne on kahetsus, kuidas kahesus saab siis sellest erineda? Aga kas mitte ei võida end süüdi tunda ka selles, kes ollakse?
Võrdlusena - näiteks häbi viitab tavaliselt ühiskondlikule, mitte isiklikule aspektile, kui kahetseja on eksinud ühiskonna- või kultuurinormide vastu. Kahetsus pole sama emotsioon kui süümepiinade tundmine, kuna süümepiinad on otsesemad ja seotud tegudega, mida peetakse ühiskonnas vägivaldseks, häbiväärseks või haigettegevaks. Süümepiinadega seondatakse vajadust kelleltki (ka ebasiiralt) vabandust paluda, mitte vaid omaette arutlemist. Süümepiinu tundes vabandamine võib olla tingitud vajadusest vähendada karistust tehtud teo eest.
- See on üsna arusaamatu. Kuidas siis häbi ja kahetsus omavahel seotud on? Kas süümepiinade tundmine on sama mis süütunne? Mis tähendab "otsesemad"? Mulle tundub süümepiinade kohta öeldu meelevaldne. Andres (arutelu) 23. märts 2017, kell 16:46 (EET)
Mulle tundub, et artikkel sisaldab originaaluurimust. Andres (arutelu) 23. märts 2017, kell 16:46 (EET)
Eksistentsiaalse kahetsuse mõiste pole hästi arusaadav. Mille poolest see erineb tavalisest kahetsusest? Kuidas saab eelmisi kogemusi ja tehtud valikuid muuta? Kas on mõeldud iseenese hoiaku muutmist? Või seda, et tahaks mineviku olukorda tagasi, et saaks teisiti käituda? Andres (arutelu) 25. märts 2017, kell 14:34 (EET)