Arutelu:Juminda-Suurekõrve sihtkaitsevöönd

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

2015. aastast kehtiva Lahemaa rahvuspargi kaitse-eeskirjaga [1] ei ole enam sellenimelist sihtkaitsevööndit. Lahemaal on nüüd 43 sihtkaitsevööndit, mitte 22 nagu varem. Aabla raba kuulub Suurekõrve sihtkaitsevööndisse. Hara soo kuulub Hara soo sihtkaitsevööndisse. Metsad kuuluvad nüüd RMK Harjumaa metskonna Kuusalu metsandikku. Pikanõmme tee link viib siin hoopis Pärnu tänavale. Kogu artikkel tuleks teisaldada, ümber kirjutada ja ümber struktureerida. Mul pole kahjuks aega sellega tegeleda.--VillaK (arutelu) 12. september 2017, kell 18:45 (EEST)

Minu meelest tuleb siis sellest kirjutada minevikus. Andres (arutelu) 12. september 2017, kell 20:12 (EEST)
Sellest võib minevikus kirjutada Lahemaa rahvuspargi artiklis. Jätta eraldi artikkel sihtkaitsevööndile, mida enam ei ole, paistab mulle küll selgelt ebaproportsionaalne. Sihtkaitsevöönd ei ole haldusüksus.--VillaK (arutelu) 12. september 2017, kell 20:24 (EEST)
Võib-olla ei ole üldse tarvis sihtkaitsevöönditest artikleid. Aga selles asjas pole minu meelest pole oluline, kas konkreetne sihtkaitsevöönd praegu eksisteerib. Andres (arutelu) 12. september 2017, kell 20:32 (EEST)
Paistab, et praegu ongi sihtkaitsevöönditest tehtud vaid 2 artiklit, siinne on üks neist, teine on Väinamere saarte sihtkaitsevöönd. Nõustun, et pigem ei peaks sihtkaitsevöönditest eraldi artikleid olema, kuivõrd tegemist on kaitseala osaga. Seal on küll täiendavaid piiranguid lisaks kaitseala üldistele kitsendustele, ent raske oleks põhjendada, miks tuleks just sihtkaitsevööndeid eraldi artiklites käsitleda, aga mitte näiteks reservaate või piiranguvööndeid. Looduskaitselise identsuse kandjaks on kõigi vööndite puhul kaitseala. Kaitseala artiklis võiks vööndid olla nimetatud ja võiks olla kirjeldatud ka neis kehtivat kaitserežiimi.--VillaK (arutelu) 12. september 2017, kell 22:06 (EEST)
Minu meelest siin polegi põhjendust. Arvan ka, et esialgu võiks neid kirjeldada kaitsealade artiklites. Eks hiljem paistab, kas on otstarbekas eraldi artikleid teha. Andres (arutelu) 12. september 2017, kell 22:25 (EEST)