Arutelu:Isikuidentsus

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Loodetavasti tekivad kunagi siia ka lõigud isikuidentsusest ymbersyndides (nt hinduismi ja budismi käsitlustes) ja surnuist ylestõusmisel (nt 17.-18. sajandi Briti filosoofiatraditsioonis). Needki on filosoofilised probleemid. --Oop 23. september 2011, kell 10:53 (EEST)

Jah. Võid lisada. Need käivad isiku püsimise küsimuse alla, ja analüütilises filosoofias valdav enamik uurijaid eitab isikuidentsust neil juhtudel. (Swinburne nähtavasti jaataks seda surnute ülestõusmise puhul, sest tema järgi isiku identsus seisneb hinge identsuses, ja kui ta peaks võimalikuks reinkarnatsiooni, siis küllap ka selle puhul). Andres 23. september 2011, kell 11:06 (EEST)
Hauatagust elu on artiklis ka juba mainitud. Andres 23. september 2011, kell 11:06 (EEST)
Noh, ma pean silmas sedalaadi arutelusid, mis puudutavad: 1) kehalist ylestõusmist korpuskulite taaskogunemise abil ning mälu säilimist pärast surma; 2) isiksuse samasuse pysimist või kadu ymbersyndides vastavalt sellele, kas dharmadest koosnev teadvus laguneb surma järel laiali, ehkki dharmad mingis teises kombinatsioonis taas isiksusi moodustavad (budism kõige yldisemas plaanis) või säilib isiksus kui tervik yhest ymbersynnist teise, mis annab ka mõtte jutule ymbersyndide ahelast (vs võrk), karmaga seotud karistustest ja autasudest (hinduism väga laias laastus). Ega ma ise sest veel piisavalt tea, et kirjutada, ent teemadega olen kokku puutunud. --Oop 23. september 2011, kell 11:40 (EEST)
Jah, need teemad kuuluvad siia. Andres 23. september 2011, kell 12:23 (EEST)

Inglise vikis on sobiv leht en:Personal identity, aga mul ei õnnestu siduda. Andres (arutelu) 7. märts 2016, kell 01:52 (EET)

Sünonüüm?[muuda lähteteksti]

I. Meos kasutab "Filosoofiasõnaraamatus" ilmselt sünonüümsena isiksuseidentsus; suunasin selle praegu siia, sünonüümi artiklisse lisamata--Bioneer1 (arutelu) 12. detsember 2012, kell 09:56 (EET)