Arutelu:Hulktahukas

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Hulknurga definitsioon tundub olevat siinseks tarbeks liiga üldine. Meil on tarvis tasandilisi hulknurki, nad ei tohi ennast lõigata ja võib-olla on tarvis veel mingeid kitsendusi.

Arvan, et geomeetriline keha on definitsiooni järgi kolmemõõtmeline. Andres 11. detsember 2011, kell 09:22 (EET)

Vaatasin uuesti hulknurga definitsiooni. Asi on veel hullem. Hulknurk on defineeritud kinnise murdjoonena, kuid meil on sel juhul tarvis hoopis tasandi osa, mis on piiratud hulknurgaga.

Hulknurga all võidakse mõista erinevaid asju, kuid vist peaks eelistama elementaargeomeetrilist definitsiooni, mille järgi hulknurk on tasandi osa, mis on piiratud kinnise murdjoonega. Andres 11. detsember 2011, kell 09:29 (EET)


Minu meelest ei pea nii olema, et tahk suunab siia. See võiks ikka eraldi artikkel ka olla. Andres (arutelu) 25. juuni 2013, kell 14:03 (EEST)

Võiks jah. Ja see mall on ülikummaline. --Epp 20. juuli 2015, kell 00:27 (EEST)

Minu meelest oleks loomulikum jätta pealkiri "Tahukas" ansamblile. Andres (arutelu) 17. veebruar 2016, kell 22:24 (EET)

Nii matemaatika- kui muusikaharidusega inimesena leian ma, et minu meelest oleks see äärmiselt ebaloomulik.--VillaK (arutelu) 17. veebruar 2016, kell 22:29 (EET)
Antud juhul on kaalukausil väga tuntud geomeetrilise keha levinud paralleeltermin ja suhteliselt lühikesel perioodil ühes Eesti linnas tegutsenud ja tänaseks ajaloo hõlma vajunud vähetuntud ansambel. Milliseid kaale kasutades saaks jõuda tulemusele, et eelis tuleks anda ansamblile? Kuidas selline eelistamine mõjutaks vigaste linkide tekkimise riski?--VillaK (arutelu) 17. veebruar 2016, kell 22:57 (EET)
Minu mõttekäik on lehel Arutelu:Aarne Saluveer. Erinevate mõttekäikude olemasolu ja võimalus tingibki vajaduse jätta pealkirjad lahtiseks, kuni tekib koht, kuhu saab kokkuleppe fikseerida. Tähtis on eelkõige, et kokkulepe oleks.
Mulle isiklikult tundub, et "tahukas" ei ole levinud sõna hulktahuka kohta. Ma ei mäleta, et oleksin kunagi matemaatilises tekstis seda kohanud, tavakeeles aga tähistab see sõna minu teada ainult füüsilist keha. Seetõttu ma ei teadnud peale ansambli midagi muud, mille kohta võiks sellise pealkirjaga artikli teha. Ma ei taha selle üle vaielda ja ma võin neis asjus eksida, see lihtsalt näitab, et ei saa eeldada, et kõik mõtlevad ühtemoodi. Ja ei ole ka tingimata nii, et üks reegel või lahendus on õige ja teised mitte. Andres (arutelu) 18. veebruar 2016, kell 00:03 (EET)
Ma tean, et koolimatemaatikas (ka ülikoolide kujutava geomeetria kursustes) on tahukas hulktahuka kohta levinud paralleeltermin. Vt. nt. [1], [2], [3]. Mulle tundub, et suurem osa meie omavahelistest diskussioonidest ongi tingitud peamiselt erinevast faktiteadmiste baasist.--VillaK (arutelu) 18. veebruar 2016, kell 10:34 (EET)
Möönan oma teadmatust, nagu juba ennegi tegin. Tõendatavad faktid aitavad arutelule tõhusalt kaasa. Andres (arutelu) 18. veebruar 2016, kell 21:00 (EET)