Arutelu:Henschel Hs 126

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Hm, see minu eelmine märkus on praeguseks kustutatud, aga 1. ma ei ole kusagil kohanud sellist eesti keele soovitust et peaks seeriale eelistama sõna sari. 2. sõnal sari on olemas ka hoopis teine tähendus 3. edaspidi hakkan parandama sõna "sari" tagasi sõnaks "seeria"

kuniks keegi ei viita pädevale eestikeelsele allikale, mis soovitab seeria asemel sari kasutamist. – Eelneva allkirjata kommentaari kirjutas Nublu13 (arutelukaastöö) 14. juuli 2018, kell 18:40‎.

Üks on omasõna, teine laensõna, muud vahet pole. Mõlemaid kasutatakse. Mina eelistaksin omasõna - kui see juba olemas on - alati laensõnale. Vt ka ÕS "sari". Ursus scribens (arutelu) 14. juuli 2018, kell 20:29 (EEST)[vasta]

ÕSi vaatasin, aga targemaks ei saanud S`eeria <1> sari, samalaadsete esemete v nähtuste rida v rühm. Film on neljas seerias, parem neljas jaos. Margi+seeria, pileti+seeria margi-, piletisari. Seeria+väljaanne, seeria+võistlus sariväljaanne, -võistlus s`eeria+v`iisi, s`eeria v`iisi, parem kui seeriaviisiliselt seeriakaupa, seeria kaupa. Seeriaviisi toodetud auto, parem seeriaauto


sari <17> India naise riietusese sari 1. <24u: sarja, s`arja; s`arju ja s`arjasid> rühm, kobar, kogum, rida, seeria, tsükkel. Marjade, õite sarjad. Muna+sari anat, seemne+sari zool. Sari pilte = pildi+sari. Margi+sari, loengu+sari, saate+sari, raamatu+sari, romaani+sari, artikli+sari. Tele(visiooni)+sari, nt sari+film, sari+lavastus. Meistri+sari sport. Toote+sari tootepere. Sari+pilet, sari+romaan, sari+saade, sari+mõrv, sari+mõrvar. Sari+tootmine, sari+väljaanne seeriatootmine, -väljaanne sari 2. <24u: sarja, s`arja; s`arju ja s`arjasid> (tuulamissõel)

Minu jaoks lööb saritootmine endiselt silme ette tegevuse, mis on seotud sari tootmisega. Mingit soovitust, et seeriale tuleks eelistada sari, ma välja ei lugenud. Sestap kasutan sõna "seeria" ka edaspidi. Palun mitte parandada.

BTW - täna võtsin veel vaevaks teha ÕSis ka otsing sõndega seeriatootmine ja saritootmine. Sõnale seeriatootmine leidus vaste. saritootmine andis "Küsitud kujul või valitud artikli osast otsitut ei leitud, kasutan laiendatud otsingut."

Minu jaoks lööb saritootmine endiselt silme ette tegevuse, mis on seotud sari tootmisega.
Loe tähelepanelikult. Siinsamas sinu kopeeritud ÕS-i artikkel "sari" annab seletuse: Sari+tootmine, sari+väljaanne seeriatootmine, -väljaanne. Mõlemaid kasutatakse. Keelatud pole kumbki keelend. Ja kas tõesti tuletavad sulle kõik ÕS-is sõnaga "sari" seotud liitsõnad meelde India naise riietuseset?:) Ursus scribens (arutelu) 15. juuli 2018, kell 16:29 (EEST) [vasta]