Arutelu:Heitunu

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Kommentaarina märgin siin seda, et Statistikaamet, viidates seejuures ühilduvusele ILO, Eurostati ja OECD metoodikaga ([1]) defineerib heitunu kui: "mittetöötav isik, kes sooviks töötada ja oleks valmis töö olemasolu korral ka kohe tööle asuma, kuid ei otsi aktiivselt tööd, sest on kaotanud lootuse seda leida." Heitunud loetakse majanduslikult mitteaktiivsete isikute hulka. Samas defineerib Statistikaamet majanduslikult mitteaktiivsed isikud kui "isikud, kes ei soovi töötada või ei ole selleks võimelised." Niisiis, heitunud printsiibis küll soovivad töötada ja on ka võimelised töötama, kuid on siiski majanduslikult mitteaktiivsed. Siin on mitu momenti. Ühelt poolt on küsimus selles, et kui tugev see töötamise soov heitunutel ikkagi on. Teiselt poolt, Statistikaameti majanduslikult mitteaktiivsete isikute definitsioon ei pruugi olla kõige õnnestunum. Näiteks OECD defineerib majanduslikult mitteaktiivseid isikuid välistuse kaudu, st et need on isikud, kes ei ole hõivatud ega ole ka töötud ([2]): The economically inactive population comprises all persons who were neither "employed" nor "unemployed" during the short reference period used to measure "current activity". Ehk siis esmalt defineeritakse hõivatud ja töötud ja siis loetakse kõik ülejäänud majanduslikult mitteaktiivseteks ja saadakse nii kolm teineteist välistavat kategooriat. Eesti Statistikaameti definitsioonides ei ole kategooriad teineteist välistavad. --VillaK (arutelu) 6. jaanuar 2015, kell 09:18 (EET)

Neist asjust on minu meelest kohane artiklis kirjutada, lihtsalt nendinguna. Andres (arutelu) 6. jaanuar 2015, kell 10:17 (EET)
Kirjutasin sellest artiklis majanduslikult mitteaktiivne rahvastik ehkki formaalselt võttes on tegemist pisikese originaalanalüüsiga ja Viki reeglite järgi peaksin selle esmalt mujal avaldama ja siis Vikis iseendale viitama ;-) --VillaK (arutelu) 8. jaanuar 2015, kell 20:22 (EET)