Arutelu:Hävituspataljonid

Selle lehekülje sisule puudub teiste keelte tugi.
Allikas: Vikipeedia

Kas kaks järgmist olid samad asjad?

  • Истребительные батальон
  • Истребительные батальон НКВД

Kas ingliskeelne vaste võiks olla?

  • destroyer battalion
  • volunteer destroyer battalion of NKVD

Veebist leitud kirjeldus - Soviet volunteer military unit for protecting the rear area and fighting anti-soviet resistance movements. The troops, formed of Communists, collaborators and criminals, had largely demoralized by that time and they acted with unusual cruelty in the areas near the front. suwa 15. juuli 2008, kell 06:33 (UTC)

Nagu ma sain aru, Teise maailmasõja esimeste kuude jooksul koguti hävituspataljone ainult NKVD liikmetest ja nimetati neid "Истребительные батальоны НКВД". Aga hiljem inimesi ei jätku ja kujundati hävituspataljone nendest inimestest, kes ei olnud Punase armee koosseisus (aktiivsemad kodanikud) ja nimetati neid lihtsalt "Истребительные батальоны".

Leidsin: Для решения задачи обеспечения надежной охраны тыла действующей армии НКВД СССР имел в своем распоряжении органы внутренней безопасности, милиции, войска по охране тыла, истребительные батальоны, которые были сформированы во исполнение постановления СНК СССР от 24 июня 1941 г. “ О мероприятиях по борьбе с парашютными десантами и диверсантами противника в прифронтовой полосе”, в местностях, объявленных на военном положении. В первый месяц войны истребительные батальоны создавались только из сотрудников НКВД. Это были мобильные отряды , способные к оперативной выброске в район появления вражеского десанта или диверсионной группы. Их главные задачи состояли в борьбе с вражескими парашютными десантами и диверсантами, охране важных объектов народного хозяйства, оказание помощи милиции в поддержании общественного порядка. К 1 августа 1941 года имелось 1755 истребительных батальонов с общим числом бойцов и командиров 328 тысяч. Кроме того, в группах содействия истребительным батальонам насчитывалось свыше 300 тысяч трудящихся. Судьба истребительных батальонов сложна. 7 декабря 1941 года все они были сведены полк НКВД, который уже в феврале 1942 года был расформирован. Однако занятия и привлечение бойцов к выполнению специальных задач не прекращалось. С помощью только истребительных батальонов в 1942 г. на территории Азербайджанской и Грузинской союзных республик, Московской, Воронежской, Калининской, Вологодской и Ярославской областей было задержано свыше 400 гитлеровских агентов. В 1944 году началось возрождение истребительных батальонов на освобожденных от врага территориях. В этом году только по Ленинградской области бойцами этих батальонов было задержано 14 бандитов, 35 бывших полицаев, более 500 уголовников, собрано более 700 стволов огнестрельного оружия. Allikas: http://works.tarefer.ru/33/101128/index.html

Arvan, et mõttearetus on õige.. sõja alguses moodustati HP NKVD liimetest aga mida hullemaks olukord läks ja kui tekkis 1941 aasta metsavendlus, siis kaasati HP ka NSV lojaalseid kohalikke - oli ju HP nimekirjas (27 pataljoni, millest 17 hävituspataljoni (5000 inimest) (Viljandi Läänemaa, Pärnumaa HP), 2 miilitsasalka, 2 raudteelaste salka, 2 soomusrongide salka, Tartu jõe ja järve laevanduse töötajatest ja 3 töölispolku) erinevatel alustel moodustatud formeeringud, võõrkeelse nimetuse õigsuse kohta jään vastuse võlgu..NOSSER 15. juuli 2008, kell 09:20 (UTC)


Venekeelne nimetus on ainsuses. Kas paneme mitmusse? Andres 12. märts 2009, kell 23:18 (UTC)

Jah, muidugi. Djreichsfuhrer 16. märts 2009, kell 14:15 (UTC)

Viited; hävituspataljonide loetelu[muuda lähteteksti]

[1] siit leiab hävituspataljonide üksused ja nendega seotud isikud. --kanakukk 23. märts 2009, kell 13:29 (UTC).

Osa nimesid paistab ka puudu olevat, näiteks Jaan Kurn. --kanakukk 23. märts 2009, kell 13:33 (UTC).

Neutraalsusest[muuda lähteteksti]

Siin on avaldatud arvamust, nagu nõukogude ajal ilmunud kirjandus ei sobiks viitamiseks, kuna see olevat ebaneutraalne. Eestit ja eestlasi puudutavate teemade puhul on ju see hoopis vastupidi - just Eesti Vabariigi ajal ilmunud ja välis-Eesti teosed-artiklid on sellel teemal arusaadeavatel põhjustel alati ebaneutraalsed - kes see enda kohta ikka halba tahab kirjutada. Kas leidub mõni idioot, kes arvab, et näiteks Herbert Lindmäe "Suvesõda" või Mart Laari raamatud kujutavad sündmusi neutraalselt positsioonilt? Need on alati kirjutatud põhimõttel: kõik eestlaste kohta positiivne sisse, kõik negatiivne välja. Ja OK, hästi natuke on midagi negatiivset ka sisse pandud, mis on nagunii üldteada, et kogu jutt ei mõjuks täiesti ebausutavana. Seetõttu on need raamatud nii kallutatud, et kukuvad ümber. --82.131.107.187 31. märts 2009, kell 16:08 (UTC)


Ei saa täpselt aru, mis siin on tehtud. Osa lõike on kas ümber tõstetud või kustutatud. Viidete nõudmine on muidugi õige. Andres 30. aprill 2009, kell 08:57 (UTC)


Vaba voli keda tahes mõrvata on raske tõendada. Seda ei saa tõendada ka näidetega sellest, mida tegelikult tehti.

Selleks et tõendada, et tegu ei ole ainult sakslaste süüdistustega, peab olema muidki tõendeid peale "Eesti rahva kannatuste aasta". Andres 31. mai 2009, kell 17:55 (UTC)

Kuidas tõendada, et need näited on tüüpilised?

Ja miks on tarvis rõhutada, et tegu oli juutidega? Andres 31. mai 2009, kell 17:57 (UTC)